Що таке бактерії і віруси , чим вони відрізняються один від одного і як з ними боротися ?

Що таке віруси ?

Віруси можна назвати внутрішньоклітинними паразитами. Вони занадто малі , щоб можна було помітити їх неозброєним поглядом. Самі по собі розмножуватися не можуть , тому змушені вторгатися в клітини «господаря» , щоб запозичити його механізми відтворення собі подібних. Поза клітин «хазяїна » віруси неактивні.

Віруси складаються з генетичного матеріалу (ДНК або РНК) , оточені захисним шаром білка. Вони здатні до фіксації в клітинах і розвитку в них . Це клітини слизових оболонок , наприклад , дихальних шляхів. Ці клітини особливо уразливі , бо не покриті захисною плівкою.

Що таке бактерії ?

Бактерії – це мікроорганізми , які складаються з однієї клітини , нехай і примітивної в порівнянні з клітинами тварин , людей і навіть рослин. Вони здатні розмножуватися самі по собі , так як вони можуть ділитися. Їх форми змінюються, і лікарі використовують ці характеристики , щоб розділити їх на групи.

Бактерії існують скрізь , всередині і на поверхні наших тіл . Більшість з них абсолютно нешкідливі , а деякі навіть дуже корисні.

Але поряд з корисними і нешкідливими існують бактерії , які можуть викликати захворювання , тому що потрапляють в уразливі місця на нашому тілі або просто тому , що імунітет людини не справляється з регулюванням їх кількості.

Як інфекції з вірусами і бактеріями поширюються?

Вірусні та бактеріальні інфекції поширюються за схожим принципом. Наприклад , повітряно -крапельним шляхом , при кашлі або чханні .

Бактерії або віруси можуть бути передані за допомогою дотику або рукостискання з іншою людиною.

Також процес зараження може відбутися через їжу , коли продукти недостатньо добре оброблені.

Рідини тіла , такі як кров , слина , сперма , можуть містити шкідливі мікроорганізми , які також можуть стати причиною інфікування. Шляхом обміну рідинами , наприклад , при сексуальному контакті або за допомогою ін’єкції , можна заразитися багатьма вірусними інфекціями , у тому числі гепатитот і СНІДом .

Як уникнути зараження
  • Ретельно мийте руки ( часто один з кращих способів уникнення застуди ) . Пам’ятайте , після рукостискання з інфікованими людьми , не варто терти очі або ніс , щоб не заразитися.
  • Зберігайте сирі овочі і м’ясо окремо і використовуйте різні обробні дошки для їх приготування. Переважно вживайте в їжу добре просмажене м’ясо. Деякі мікроорганізми гинуть в процесі приготування їжі , але деякі можуть залишити токсичні речовини , які можуть викликати діарею і блювоту.
  • Використання презерватива під час статевого акту знижує ймовірність поширення венеричних захворювань.
Як лікуються бактеріальні інфекції?

Бактеріальні інфекції , як правило , лікуються спеціальними антибіотиками , які вбивають специфічні бактерії , що призводять до захворювання. Щоб розуміти , які саме антибіотики слід використовувати , лікар може взяти зразок крові , сечі , або мазок .

Як лікуються вірусні інфекції?

Як говорилося вище , віруси не можуть розмножуватися , до тих пір , поки вони не знаходяться всередині клітин організму. З багатьма вірусами організм справляється самостійно. Тому не дарма кажуть , що застуда проходить без лікування за 7 днів , а з лікуванням за тиждень. Вакцинація дає організму деяку допомогу у швидкій і ефективній боротьбі з вірусом.

В даний час з’являється все більше противірусних засобів, що допомагають запобігти розмноженню вірусів , завдяки цьому організм швидше справляється з інфекцією. На жаль , ці засоби можуть використовуватися для боротьби лише з деякими вірусами і мають обмежену ефективність .

Важливо пам’ятати , що антибіотики не діють на вірусні інфекції , такі як застуда або грип , їх слід використовувати тільки для лікування бактеріальних інфекцій і в ідеалі за призначенням лікаря. У вірусів може формуватися стійкість до більшості препаратів , так само , як у бактерій до антибіотиків.

Надмірне використання антибіотиків знижує їх ефективність , заохочуючи зростання стійких до антибіотиків бактерій , що є серйозною і зростаючою проблемою в усьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ВІРУСІВ