Шведські вчені виявили раніше невідомий нейро-механізм, що впливає на алкогольну залежність. Відкриття може вплинути на майбутні способи лікування алкоголізму, відзначають оглядачі в науковій пресі.

Група вчених з Академії Салгренска в Гетеборзі виявили до сьогоднішнього моменту неописаний в науковій літературі мозковий механізм, при якому алкогольна залежність формується за участю шлункового гормону греліну. Зазначимо, що проблема алкоголізму для Швеції – одна з найактуальніших: алкоголіками тут є приблизно 5% населення країни.

Згідно з дослідженнями гетеборгських вчених, в момент, коли вплив греліну на мозок заблоковано, алкоголь впливає на внутрішню систему заохочень організму помітно менше. Важливість цього відкриття, здатного привести до розробки нової методики лікування від алкогольної залежності, не зводиться лише до проблем алкоголізму.

Читайте також:  Названо несподівану причину безсоння

«Вплив греліну на мозок може грати роль і в інших видах залежностей, включаючи наркозалежність і навіть обжерливість», – заявила професор фізіології Сюзанна Діксон.

Раніше дослідження, що проводилося вченими з Університету Техасу, являло дані про те, що виникнення алкоголізму має генетичну природу: «включення» певного набору генів у структурі ДНК деякі люди виявляються більш уразливими перед цією нездоровою залежністю.

Крім того, особливі «нейрони алкоголізму» були виявлені вченими в головному мозку.

Джерело: MedikForum