ГоловнаНовини Здоров'яПрезерватив рятує життя жінкам, які народжують. Механізм напрочуд простий

Презерватив рятує життя жінкам, які народжують. Механізм напрочуд простий

Експерти з бостонського госпіталю розробили дешевий і ефективний метод запобігання післяпологової кровотечі, який є провідною причиною смертності у вагітних жінок в країнах, що розвиваються.

Вагітність

Згідно даних, наданих Massachusetts General Hospital післяпологова кровотеча відповідає в даний час приблизно за 130 тисяч. випадків смертності вагітних жінок в рік, у світовому масштабі, ще 2,6 млн. залишаючи інвалідами.

Більшість з них, один на тисячу родів, це випадки з країн, що розвиваються. Основною причиною такого стану справ є відсутність доступу для спеціалізованих рішень і відповідного медичного обслуговування.

Експертам з “Відділення Всесвітнього Здоров’я і Прав Людини”, який є частиною бостонського госпіталю (Massachusetts General Hospital) вдалося розробити просту і дуже ефективну методику, яка має шанс значно покращити цю трагічну статистику.

Презерватив, який рятує життя

Це комплект для запобігання післяпологових кровотеч (Postpartum Hemorrhage Implementation Package with Uterine Balloon Tamponade, загалом ESM-UBT), який складається з елементів, доступних навіть у слаборозвинених країнах: презерватив, який виконує важливу роль, трубки (так званий катетер Фолея) і шприц.

Як це працює? Дуже просто. Презерватив, до якого кріпиться катетер, буде введений в статеві шляхи жінки, а потім через шприц закачують в нього чисту воду. Збільшуючи свій обсяг презерватив давить на кровоносні судини, внаслідок чого припиняється кровотеча з них.

Вартість такого комплекту нижче, ніж 5 доларів (прим. 125 грн.). Порівняно з ціною на професійне – і також одноразове обладнання цього типу становить до 400 доларів (близько 10000 грн.), це величезна різниця.

(Майже) стовідсоткова ефективність

На сьогоднішній день набір був протестований в бідних районах Індії і Непалу, Перу і Гондурасі, і в Південному Судані, Кенії, Сєрра-Леоне, Гані, Сенегалі, Танзанії, Замбії. З успіхом, про який судять не тільки фінансові міркування і доступність елементів, необхідних на створення комплекту, але й простота його використання. За даними сайту BBC, ефективність цього методу становить до 97%.

Massachusetts General Hospital повідомляє, що в 2010-2011 роках лікарня передала такі набори 870 працівникам охорони здоров’я в Південному Судані. Більшість з них-це люди, які не вміють писати без будь-якої медичної підготовки, які, незважаючи на це, чудово справлялися з ідентифікацією післяпологових крововиливів, а також застосування і підтримкою набору, який має його зупинити.

Цей же сценарій повторився в Кенії в 2012 році. Всі жінки, яких рятували цим методом, вижили. Кенійці довірилися комплекту, до такої міри, що місцеве Міністерство охорони Здоров’я офіційно включило його у процедури рятування у разі виникнення післяпологової кровотечі.