Експерти з бостонського госпіталю розробили дешевий і ефективний метод запобігання післяпологової кровотечі, який є провідною причиною смертності у вагітних жінок в країнах, що розвиваються.

Згідно даних, наданих Massachusetts General Hospital післяпологова кровотеча відповідає в даний час приблизно за 130 тисяч. випадків смертності вагітних жінок в рік, у світовому масштабі, ще 2,6 млн. залишаючи інвалідами.

Більшість з них, один на тисячу родів, це випадки з країн, що розвиваються. Основною причиною такого стану справ є відсутність доступу для спеціалізованих рішень і відповідного медичного обслуговування.

Експертам з “Відділення Всесвітнього Здоров’я і Прав Людини”, який є частиною бостонського госпіталю (Massachusetts General Hospital) вдалося розробити просту і дуже ефективну методику, яка має шанс значно покращити цю трагічну статистику.

Читайте також:  Ці 11 продуктів завадять позбутися жиру на животі
Презерватив, який рятує життя

Це комплект для запобігання післяпологових кровотеч (Postpartum Hemorrhage Implementation Package with Uterine Balloon Tamponade, загалом ESM-UBT), який складається з елементів, доступних навіть у слаборозвинених країнах: презерватив, який виконує важливу роль, трубки (так званий катетер Фолея) і шприц.

Як це працює? Дуже просто. Презерватив, до якого кріпиться катетер, буде введений в статеві шляхи жінки, а потім через шприц закачують в нього чисту воду. Збільшуючи свій обсяг презерватив давить на кровоносні судини, внаслідок чого припиняється кровотеча з них.

Вартість такого комплекту нижче, ніж 5 доларів (прим. 125 грн.). Порівняно з ціною на професійне – і також одноразове обладнання цього типу становить до 400 доларів (близько 10000 грн.), це величезна різниця.

Читайте також:  Переробки підвищують ризик серцевого нападу на 67%
(Майже) стовідсоткова ефективність

На сьогоднішній день набір був протестований в бідних районах Індії і Непалу, Перу і Гондурасі, і в Південному Судані, Кенії, Сєрра-Леоне, Гані, Сенегалі, Танзанії, Замбії. З успіхом, про який судять не тільки фінансові міркування і доступність елементів, необхідних на створення комплекту, але й простота його використання. За даними сайту BBC, ефективність цього методу становить до 97%.

Massachusetts General Hospital повідомляє, що в 2010-2011 роках лікарня передала такі набори 870 працівникам охорони здоров’я в Південному Судані. Більшість з них-це люди, які не вміють писати без будь-якої медичної підготовки, які, незважаючи на це, чудово справлялися з ідентифікацією післяпологових крововиливів, а також застосування і підтримкою набору, який має його зупинити.

Читайте також:  5 натуральних афродизіаків, які гарантовано стимулюють лібідо

Цей же сценарій повторився в Кенії в 2012 році. Всі жінки, яких рятували цим методом, вижили. Кенійці довірилися комплекту, до такої міри, що місцеве Міністерство охорони Здоров’я офіційно включило його у процедури рятування у разі виникнення післяпологової кровотечі.