Якщо пара не може зачати дитину, прийнято шукати проблему в жінці. Але це не правильно: в 50% випадків «винний» чоловік. Навіть якщо у нього вже є діти, це ще не гарант фертильності. Розповідаємо, у чому тут може бути справа.

1. Нездоровий спосіб життя

Куріння і алкоголь не обов’язково викличуть безпліддя, але можуть серйозно знизити шанси на батьківство.

Нікотин погано впливає на серцево-судинну систему, а для вироблення сперматозоїдів потрібно хороше кровопостачання. Звуження судин і уповільнений кровотік можуть порушити роботу статевих органів.

Алкоголь робить кров більш в’язкою, тому вона повільніше рухається по судинах. В результаті знову страждає кровопостачання. В’язкість сперми теж збільшується, а через це сперматозоїди стають повільними і не активними.

Читайте також:  Вітаміни для енергії та бадьорості чоловіків

Так що перед тим, як ви вирішите стати батьком, доведеться відмовитися від шкідливих звичок (і навіть якщо не вирішите, все одно краще відмовитися).

2. Запалення сечостатевої системи

Імпотенція

Зазвичай винні захворювання, що передаються статевим шляхом: хламідіоз, сифіліс, гонорея тощо. Запалення порушують вироблення сперматозоїдів і можуть звузити сім’явиносні протоки аж до повної їх закупорки. А ще багато інфекцій буквально склеюють сперматозоїди. Таке явище можна навіть визначити на око: воно проявляється згустками в еякуляті.

За різними даними, ЗПСШ можуть бути причиною 10-59% випадків проблем з зачаттям.

3. Варикоцеле

Або варикозне розширення судин в яєчках. Через дану патологію підвищується температура статевих органів, а це загрожує пошкодженням і загибеллю сперматозоїдів.

Читайте також:  Важливі складові чоловічого здоров'я – 3 головні правила

Захворювання проявляється важкістю і дискомфортом в мошонці. Може з’явитися біль в яєчках, що підсилюється при фізичних навантаженнях. Якщо варикоцеле не лікувати, біль стає постійним і дуже сильним.

4. Вроджені та набуті захворювання, збої в організмі

Лікар

Найчастіше до загибелі сперматозоїдів призводять гормональні збої, але взагалі позбавити вас репродуктивної функції можуть безліч самих різних захворювань. Навіть перенесена в далекому дитинстві «свинка». Тому причину безпліддя іноді не так-то просто вгадати – доведеться проходити повне обстеження всього організму.

5. Променева і хіміотерапія

Вони пригнічують сперматозоїди, тому тимчасове або постійне безпліддя – частий наслідок лікування раку. Ступінь впливу залежить від дози та тривалості терапії. При тривалому і інтенсивному лікуванні репродуктивна функція може ніколи не відновитися.

Читайте також:  Вітаміни для енергії та бадьорості чоловіків

Якщо вам потрібна протипухлинна терапія, але хочете дітей, про це варто подбати заздалегідь. Наприклад, можна заморозити сперму.

6. Травми

Таке теж трапляється. При травмі яєчок або статевого члена потрібно відразу ж звернутися до лікаря. Хоча б для того, щоб через роки не дізнатися про своє безпліддя.

Якщо ви вирішили звернутися до фахівця і пройти обстеження, прочитайте «7 ознак хорошого лікаря» – ця стаття може заощадити вам купу грошей і часу.