Цукор давно вважається шкідливим та навіть небезпечним продуктом. У надлишку цей компонент міститься в солодощах, газованих напоях і випічці. Нове дослідження показало, що напої з додаванням цукру можуть призвести до захворювань печінки та навіть онкології.

Вчені вивчили дані про здоров’я більш ніж 98,7 тис. жінок. Інформацію вони взяли з бази даних дослідження Women’s Health Initiative (WHI), що включає 40 клінічних досліджень, що проводилися в період з 1993 по 1998 роки. Жінкам, чиї лікарняні карти аналізували фахівці, на час проведення наукових праць було від 50 до 79 років.

Учасниці мали повідомляти медикам про те, скільки солодких, безалкогольних та фруктових напоїв вони зазвичай вживають. Майже 7% жінок розповіли, що щодня п’ють одну чи більше порцій напоїв. Ще 13% відзначили, що щодня п’ють напої, які містять штучні ароматизатори.

За 21 рік наступних спостережень у учасниць було виявлено понад 200 випадків раку печінки. Крім того, печінкова недостатність стала головною причиною смерті жінок у віці від 45 до 54 років.

Проте, вчені вважають, що зібрати достатню кількість доказів наявності зв’язку між харчуванням і смертністю від печінкових захворювань не вдалося. За їхніми словами, це перше у своєму роді дослідження, в ході якого було встановлено зв’язок між вживанням напоїв, що містять цукор, і хворобою печінки.