Інсульт та серцевий напад – дві популярні причини ранньої смерті людини. Серцево-судинна система потребує ретельного догляду та турботи. Негативно вплинути на неї можуть навіть продукти харчування, які ми щодня додаємо у свій раціон.
Однак є страви, які, навпаки, покращують роботу кровоносної системи, зміцнюють та захищають її. Лікар Дебора Лі зазначає, що найкориснішою є середземноморська дієта. Вона і є ключем до зниження ризику інсульту та інших небезпечних захворювань.

Нещодавній огляд та метааналіз 40 клінічних досліджень підтвердив, що середземноморський тип харчування – найкращий та корисний. Вчені вивчали вплив на серце та судини 6 різних дієт. Спостереження тривали протягом 5 років, в ході яких вдалося встановити, що у пацієнтів, які дотримувалися середземноморської дієти, захворюваність на інсульт і серцевий напад була в рази нижчою.

Лікар нагадала, що в основі такої дієти лежить правило про відмову від переробленого та смаженого м’яса. Білок повинен входити до складу раціону, але це мають бути нежирні сорти м’яса та риби, приготовлені на грилі або запечені у духовці.

Важливу роль грає і рослинний білок, що міститься у натуральній їжі у вигляді овочів та фруктів.

Середземноморський тип харчування також допомагає зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.