Заморожене м’ясо зберігається набагато довше. Так, наприклад, сире куряче м’ясо може пролежати у морозильній камері до 9 місяців, червоне м’ясо – до 1 року, а риба – від півроку до 8 місяців. Однак якість продукту легко зіпсувати, якщо його неправильно розморозити.

Більшість людей чекають, поки м’ясо розмерзнеться, помістивши його у воду. Такий спосіб швидкий, але небезпечний. Справа в тому, що заморожене м’ясо, що знаходиться у воді, може стати джерелом шкідливих бактерій.

При заморожуванні продукту бактерії, що містяться в ньому, або перестають розмножуватися, або роблять це дуже повільно. Коли м’ясо дістають із холодильника, ці патогени прокидаються і відновлюють своє зростання. Причому чим довше триває процес і вище оточуюча температура, тим інтенсивніше відбувається їхнє розмноження.

Найкраще розморожувати м’ясні вироби за кімнатної температури. Як правило, для цього достатньо однієї години.

Розморожування у воді також знижує кількість корисних речовин, що містяться у продукті. Наприклад, при температурі води нижче 60 ° C втрата живильних мікроелементів прискориться, саме м’ясо втратить власну вологу, а мікроби будуть розмножуватися швидше.

Безпечно та швидко розморозити м’ясо можна у мікрохвильовій печі. Час такого розморожування складе не більше 15-20 хвилин, а сам продукт при цьому не втратить своїх смакових якостей.

Якщо не готові використовувати мікрохвильову піч, м’ясо можна розморозити прямо всередині холодильника. Температура зазвичай не перевищує 0-4°С. Мікроби, як і раніше, розмножуватимуться повільно, а корисні елементи в ньому збережуться. Але цей спосіб не швидкий, тому про розморожування краще подумати за день до приготування страви.

Якщо жоден із цих способів вам не підходить, і ви все ще бажаєте розморожувати продукти у воді, робіть це правильно. М’ясо потрібно упаковати до герметичного пакету або контейнера, помістити в холодну воду і міняти її кожні півгодини.

Ні м’ясо, ні інші продукти не рекомендується розморожувати при кімнатній температурі, особливо в спеку. Як тільки блюдо розморозиться, його потрібно одразу починати готувати.