Вчені з’ясували, яким чином у людини формуються звичка. Ті ж чищення зубів, маршрут від дому до роботи показують, що мозок вже звик до певної послідовності дій і навіть не замислюється про те, як їх робити. Але як же все-таки йому це вдається запам’ятовувати і робити?

Співробітники з МТІ вирішили зайнятися дослідженням на цю тему. Вони встановили, що важливу роль у формуванні звичок відіграє структура головного мозку, яка відома як смугасте тіло, або стріатум. Вчені провели експеримент, в якому піддослідними стали лабораторні щури. Тварини отримували винагороду за прохід через лабіринт. З’ясувалося, що коли гризун вперше вирішував завдання, нейрони стріатума перебували у збудженому стані протягом всього процесу. А ось після ряду таких виконань порушення було помічено тільки на початку та в кінці експерименту. При цьому порушити звичку було вже важко.

Читайте також:  Секрет довголіття: названа несподівана користь відомого чаю

Вчені після дослідження переконані, що патерн активності нейронів насправді може бути відповідальний за об’єднання ряду окремих дій в єдину звичку. Мозку потрібно лише запустити процес, а потім повідомити про його закінчення.

При цьому експерти не сумніваються, що в реальності схема може бути набагато складнішою, ніж було виявлено. Вчені збираються продовжити дослідження, щоб зрозуміти, як взаємодіють два типи нейронів між собою.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News