Ваш будильник дзвонить вранці: ви його виключаєте, і перевірте свою електронну пошту і соціальні сторінки на вашому телефоні. Потім ви йдете на роботу, де ви будете дивитися в комп’ютер протягом наступних восьми годин. Пізніше тієї ночі, ви лягаєте на диван і розслабляєтеся з кількома епізодами улюбленного серіалу. Як ваші очі почувають себе?

Багато хто з нас проводять більшу частину дня приклеюючись до екрану. У минулому році, звіт аудиторської компанії Nielsen показав, що в середньому доросла людина в США витрачає 8 годин і 47 хвилин в день на перегляди різних девайсів. Напрошується питання: як синє світло від телефону впливає на здоров’я наших очей?

Відповідь не так очевидна. Деякі лікарі вважають, що вплив синього світла від електронних пристроїв може чинити негативний вплив на наші очі. “Синє світло відносне, тому що рогівка і кришталик не можуть відфільтрувати його, так що воно йде до задньої частини ока”, – говорить Анам Куреші, доктор медицини, професор клінічної офтальмології в Нью-Йоркському Університеті Лангоне в Нью-Йорку. Вона каже, що деякі експерти вважають, що це може пошкодити сітківку і призвести до умов, таких як дегенерація жовтої плями — хоча немає жодних досліджень які б підтверджували ці припущення.

Окуліст Джанель Рутьє, прийшла до висновку, що переглядання екрану протягом тривалого періоду часу може призвести до цифрової напруги очей — також відомої як синдром комп’ютерного зору.

Симптоми можуть включати:

  • помутніння зору;
  • проблеми з фокусуванням на чомусь одному;
  • почервоніння очей;
  • втома очей;
  • сухість очей;
  • головні болі.

Подумайте про це так: “якщо ви сидете протягом дійсно довгого часу, ваші ноги будуть сильно втомлюються, і ви в кінцевому підсумку не зможете сидіти більше”, – говорить доктор Рутьє. Те ж саме відбувається і з вашими очима. Для того, щоб зосередитися на об’єкті, ваші очні м’язи мають “постійно напружуватися”, – говорить вона. І через деякий час, ці м’язи втомлюються.

Більш того, ряд досліджень показали, що синє світло пригнічує мелатонін — гормон, який допомагає організму підтримувати нормальний циркадний ритм. Вам стане важче заснути, а недолік сну може мати довгострокові наслідки для здоров’я, говорить доктор Куреші.

В той час як необхідні додаткові дослідження, щоб оцінити побічні ефекти нашої технічної звички, існує кілька простих стратегій, які ви можете використовувати, щоб перестрахуватися і захистити ваші очі від ваших екранів. Нижче, ми ділимося своїми кращими порадами.

Дайте вашим очам відпочити

“Якщо ви будете концентруватися на екрані протягом тривалого часу, спробуйте правило 20/20/20″, – говорить доктор Рутьє. “Суть в тому, щоб робити перерву кожні 20 хвилин протягом 20 секунд, і дивитись на те, що принаймні на відстані 20 футів (6 метрів)”. Ви можете виглянути у вікно, наприклад, або через Ваш офіс. Для створення цієї звички, встановіть нагадування на телефоні, щоб робити ці регулярні перерви.

Також: це звучить нерозумно, але постарайся не забувати моргати. “Коли ви концентруєтеся, ви зменшуєте вашу частоту моргання, яке може викликати випаровування сльозей з поверхні ока і викликати розпливчастий зір, подразнення очей, почервоніння і біль”, – говорить доктор Куреші.

Купіть спеціальні окуляри

Сонцезахисні окуляри BluBlocker, які відфільтровують синє світло (і перетворюють в не дуже стильно яскравий помаранчевий відтінок) були навколо протягом багатьох років. Доктор Рутьє рекомендує адаптивні лінзи для окулярів. Ці лінзи відфільтровують синє світло, як від екрану, так і сонця.

Джерело: Health.com