Здоров’я людини і її імунітет залежить від безлічі факторів. Важливу роль відіграє обмін речовин. А на нього впливає те, що ми їмо. Деякі продукти можуть нашкодити нашому імунітету.

* Деякі продукти містять «антивітаміни» – речовини знижують біологічну активність вітамінів. Наприклад, у фруктах і овочах поряд з аскорбіновою кислотою (вітамін С) міститься аскорбатоксидаза, яка руйнує вітамін. Термічна обробка руйнує цю речовину. Правда, вона руйнує і вітаміни.

В ідеалі, потрібно з’їдати фрукти і овочі тільки зірвані, тоді вони містять вітамін, ще не зруйнований «антивітаміном». Чемпіони за змістом аскорбатоксикази – кабачки, брюссельська капуста, огірки.

М’ясо і риба ж містять тіаміназу, що руйнує вітамін В1. Термічна обробка руйнує цю речовину. Але, наприклад, суші і роли цілком успішно борються з нашими вітамінами.

Читайте також:  Названо сік, який здатний знизити цукор у крові на 35%

* Наша шкіра і волосся люблять вітамін В7. А сирі яйця не дають йому засвоюватися. У яйцях є речовина авідин, яка працює саме так. Термообробка цю речовину руйнує.

* Продукти, які містять речовини, здатні створювати нерозчинні солі, які володіють демінералізуючими властивостями. Вони пов’язують, не даючи всмоктуватися організмом, залізо, цинк, кальцій та інші мікроелементи.

У картоплі, бобових і деяких горіхах знаходиться фітин, що вибиває потрібні солі в осад. В чаї та каві – поліфенольні сполуки, що утворюють нерозчинні фенольні солі.

Щавлева кислота, також створює нерозчинні опади, знаходиться в щавлі ревені, буряку і в шпинаті. Щоб нейтралізувати її дію, рекомендуємо підвищити вміст в раціоні продуктів з аскорбіновою кислотою.

Читайте також:  Психолог перерахувала основні причини нічних кошмарів

В інших ситуаціях, або обмежуйте споживання продуктів, або переходіть на роздільне харчування. Наприклад, не варто запивати багаті мікроелементами сухофрукти чаєм або кавою. Велика частина корисних солей не засвоїться. Але якщо ви вип’єте чай через дві-три години після сухофруктів, все, що потрібно організм вже встигне засвоїти.

* Всі ми їмо продукти, які містять насичені жирні кислоти. Звичайно, свинина, баранина, яловичина, ковбаси та м’ясні делікатеси не впливають безпосередньо на наш імунітет, але, так званий, «поганий холестерин» забиває наші судини, погіршує роботу серця. Він не дуже корисний для загального стану здоров’я.

Додайте в раціон морську рибу, оливки, горіхи та інші продукти з рослинними оліями. Вони містять поліненасичені жирні кислоти, які судинах корисніше.

Читайте також:  Деякі симптоми після їжі вимагають обов'язкового звернення до лікаря

І це далеко не вся інформація про біохімію нашого організму. Деякі вітаміни заважають засвоєнню інших вітамінів, інші ж допомагають. Для того, щоб розібратися в цьому, треба бути дуже серйозним фахівцем. Але найточніший експерт – ваш власний організм.