За тривалість сну відповідає певний ген, який вирішує, коли ми повинні прокинутися.

У світі існує невеликий відсоток людей, яким для того, щоб виспатися вистачає всього декількох годин. При цьому вони відчувають себе цілком відпочили і здатні вести активний спосіб життя.

Як з’ясувалося, дякувати за це люди повинні мутацію гена hDEC2, який стежить за тим, скільки людині відпустити часу на відпочинок і як скоро вона повинна прокинутися.

Ін-Хуей Фу, професор неврології в Університеті Каліфорнії, вважає, що в в майбутньому така мутація трапиться і у всього іншого людства. Ми навчимося контролювати свій режим сну.

Читайте також:  Лікарі пояснили причину раптової зупинки серця у молодих

При цьому професор не знає точно, які наслідки надає подібна мутація на загальне здоров’я людини і чи не завдає мала кількість сну шкоди організму.

Традиційно вважається, що для повноцінного відпочинку дорослій людині необхідно спати не менше шести годин. В ідеалі нічний відпочинок повинен становити вісім годин. У процесі сну людина не просто відпочиває, вона засвоює і переробляє набрану за день інформацію. При цьому активізується її імунітет. Помічено, що якщо організм не отримує можливості повноцінно виспатися, то свідомість втрачає ясність, а нервова система перенапружується. Це загрожує стресами і зривами.