Корисна або все ж не дуже корисна в дійсності вівсяна каша? Останнім часом про це можна почути різні думки. Дієтолог Юлія Хохолкова розповіла, яким твердженням про вівсянку вірити не варто.

В інтерв’ю виданню «Аргументи і факти» зазначила дієтолог: вівсяну кашу багато хто вважає джерелом «порожніх калорій», що сприяють набору ваги. Дієтолог пояснила, що вівсянка не призводить до повноти, якщо вживається не у вигляді дрібних пластівців, які швидко заварюються, а у вигляді зерна. Овес містить багато фолієвої кислоти, вітаміну А і вітамінів групи В, аскорбінової кислоти, вітаміну Е.

«Дрібні вівсяні пластівці не мають клітковини, менш поживні і більш калорійні. Зерно набагато корисніше, оскільки в ньому зберігаються всі мінерали і вітаміни. Якщо і готувати вівсянку з пластівців, то вибирати потрібно найбільші, які довго варяться”, – розповіла дієтолог.

Читайте також:  Чому курцям краще не вживати моркву і томати

Хохолкова додала, що корисність вівсянки не пов’язана з тим, готується вона на воді або на молоці, – це лише справа смаку. Але в приготованому на молоці страві буде більше калорій. Якщо людина худне, їй, можливо, більше підійде вівсянка, зварена на воді. Втім, вівсяна каша на молоці цілком вписується в раціон тих, що худнуть при дотриманні калорійність добового ліміту.

Дієтолог спростувала справедливість думки про те, що вівсянка ускладнює засвоєння кальцію. Будучи сама насиченою великою кількістю вітамінів та інших корисних мікроелементів, вівсянка не робить негативного впливу на засвоюваність мікроелементів людським організмом, констатувала фахівець.

Читайте також:  Зовнішні ознаки, які говорять про погане здоров'я кишечника

Кому дійсно вівсяна каша не підходить – це люди з непереносимістю рослинного білка глютену, який в ньому присутній.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News