Вчені Корнельського університету (Cornell University), які вивчають структуру коронавірусу, що викликає COVID-19, виявили унікальну особливість, яка може пояснити, чому він настільки легко передається між людьми.

Дослідники також відзначають, що, крім приматів, кішки, тхори і норки є видами тварин найбільш сприйнятливими до коронавірусу.

Гарі Уіттакер, професор вірусології, є старшим автором дослідження, яке ідентифікує структурну петлю в піковому білку коронавірусу SARS-CoV-2, область вірусу, яка полегшує проникнення в клітину. Послідовність з чотирьох амінокислот у цій петлі відрізняється від інших відомих людських коронавірусів у вірусній лінії.

Аналіз лінії коронавірусу SARS-CoV-2 показав, що він має загальні властивості SARS-CoV-1, який вперше з’явився у людей в 2003 році і є смертельним, але не дуже контагіозним (заразним), а HCoV – HKU1-високопереносним, але відносно доброякісний людський коронавірус. SARS-CoV-2 є як високо переданим, так і смертельним.

«Він має дивне поєднання обох властивостей», сказав Уіттакер. «Передбачення полягає в тому, що петля дуже важлива для передачі або стабільності, або того й іншого».

Вчені зосереджені на подальшому вивченні цієї структурної петлі і послідовності з чотирьох амінокислот.

Кішки, тхори і норки також сприйнятливі до нового вірусу. Щоб заразити клітину, білок-шип повинен зв’язуватися з рецептором на поверхні клітини-господаря – у кішок є область зв’язування рецептора, яка близько відповідає людській. Інфекції у кішок здаються легкими і нечастими, і немає доказів, що кішки можуть заразити людей.

Уіттакер додав, що дослідження коронавірусів кішок можуть дати подальшу інформацію про SARS-CoV-2 і коронавіруси в цілому.