Мільйони українців мають підвищений рівень холестерину в крові. Включення цих продуктів харчування в раціон дозволить знизити ризик хвороб серця.

За найобережнішими оцінками, близько 50% дорослих жителів України мають підвищений рівень «поганого» холестерину. З-за цієї проблеми в їх кровоносних судинах накопичується надмірна кількість ліпідів. Ці жирні бляшки закупорюють судини і заважають нормальному відтоку крові, що набагато збільшує ризик інфаркту та інсульту. Для боротьби з підвищеним холестерином зазвичай прописують ліки з категорії статинів, але існують способи вирішити цю проблему, не вдаючись до пігулок, які мають побічні ефекти. Зокрема, для цього необхідно дотримуватися рослинної дієти.

Читайте також:  Онколог назвав зміну кольору шкіри тривожною ознакою

При високому рівні «поганого» холестерину люди повинні як можна більш активно налягати на злаки, боби і овочі, оскільки всі вони володіють низьким показником насиченого жиру. Більш часте включення в раціон натуральних продуктів замість тих, що вже були оброблені за допомогою овочевого або вершкового масла, настійно рекомендується вченими. Справа в тому, що рослини взагалі не містять холестерину, а низький рівень насиченого жиру робить їх ідеальним ліками для протистояння ризику хвороб серця.

Не забувайте про герукулес і особливо вівсяну кашу, боби, квасолю, збагачені харчовими волокнами овочі на зразок батату, фрукти з волокнами, включаючи цитрусові і манго, продукти з сої та несолоні горіхи начебто мигдалю, фісташок, волоських горіхів, кешью і арахісу. Природно, що за рівнем холестерину в крові необхідно слідкувати, а для цього найкраще відвідувати лікарів і здавати аналізи крові.

Читайте також:  Інсульт: вживання абрикосів допомагають знизити ризик

Джерело: МедікФорум