Мільйони українців мають підвищений рівень холестерину в крові. Включення цих продуктів харчування в раціон дозволить знизити ризик хвороб серця.

За найобережнішими оцінками, близько 50% дорослих жителів України мають підвищений рівень «поганого» холестерину. З-за цієї проблеми в їх кровоносних судинах накопичується надмірна кількість ліпідів. Ці жирні бляшки закупорюють судини і заважають нормальному відтоку крові, що набагато збільшує ризик інфаркту та інсульту. Для боротьби з підвищеним холестерином зазвичай прописують ліки з категорії статинів, але існують способи вирішити цю проблему, не вдаючись до пігулок, які мають побічні ефекти. Зокрема, для цього необхідно дотримуватися рослинної дієти.

При високому рівні «поганого» холестерину люди повинні як можна більш активно налягати на злаки, боби і овочі, оскільки всі вони володіють низьким показником насиченого жиру. Більш часте включення в раціон натуральних продуктів замість тих, що вже були оброблені за допомогою овочевого або вершкового масла, настійно рекомендується вченими. Справа в тому, що рослини взагалі не містять холестерину, а низький рівень насиченого жиру робить їх ідеальним ліками для протистояння ризику хвороб серця.

Не забувайте про герукулес і особливо вівсяну кашу, боби, квасолю, збагачені харчовими волокнами овочі на зразок батату, фрукти з волокнами, включаючи цитрусові і манго, продукти з сої та несолоні горіхи начебто мигдалю, фісташок, волоських горіхів, кешью і арахісу. Природно, що за рівнем холестерину в крові необхідно слідкувати, а для цього найкраще відвідувати лікарів і здавати аналізи крові.

Джерело: МедікФорум