Науковці провели дослідження і встановили, чому препарати не можуть повністю вилікувати ВІЛ. За їх словами, ліки не впливають на всі клітини, залишаючи проломи.

Співробітники університету Монреаля в ході роботи спробували встановити причину неможливості повністю вилікувати ВІЛ. Зараз існують ліки, здатні протягом десятиліть підтримувати здоров’я носія хвороби, впливаючи на організм не тільки під час першого етапу розвитку вірусу, але і на другому, коли той вже переходить в хронічну стадію.

Проте, медичні препарати все ще не дозволяють повністю позбавити людину від захворювання. При цьому вони самі чинять негативний ефект і пацієнти змушені часом припиняти курс на пару тижнів, щоб знизити їх вплив.

Читайте також:  Психолог назвав найефективніші способи швидко кинути палити

Саме в цей момент клітини вірусу починають знову активно атакувати імунну систему, після чого стан людини погіршується. Доктор Даніель Кауфманн вивчив з колегами Т-клітини і помітив зміни в роботі генів. Через ці порушення в захисті організму є своєрідні проломи, які пропускають хворобу, поки людина не приймає ліки.