Для нормального самопочуття людині потрібно спати не менше семи годин на добу. Однак кожен третій не дотримується цього правила. Нове дослідження показало, що всього однієї ночі, коли людина спала мало, достатньо для змін на фізичному і ментальному рівнях.

Дослідники вивчили, як впливає на самопочуття сон, тривалістю менше шести годин, і чи накопичується негативний ефект, якщо дотримуватися такого режиму протягом декількох днів, повідомляє CNN.

Всього було опитано близько 2 тис. осіб. “Аналіз показав, що недосипання протягом однієї ночі вже призводить до погіршення самопочуття, зниження як фізичних, так і розумових здібностей. Якщо порушення режиму триває, ці ефекти посилюються”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  2 популярні соуси збільшують ризик високого тиску

Учасники дослідження розповіли, що найгірше вони себе почували після шести днів недосипу поспіль. Це пояснюється неповним відновленням сил і накопиченням стресу. Фізично цей стан може проявлятися болем в тілі, шлунково-кишковими розладами і такими респіраторними симптомами, як біль в горлі і нежить.