Всі ми чули про шкоду хімічних консервантів, застосовуваних у харчовій промисловості. У домашніх умовах для консервування можна використовувати натуральні консерванти, які не завдадуть шкоди вашому здоров’ю. Дізнайтеся, як безпечно зберігати продукти.

Консерванти. Що б ми робили без цих чудо-речовин! Сьогодні, коли молоко можна зберігати кілька тижнів, а майонез кілька місяців, розумієш, наскільки міцно консерванти увійшли в харчову промисловість.

Завдяки консервантам в продуктах харчування тривалий час не заводяться бактерії і грибки, а також збережуться всі смакові якості продукту. На жаль, але такі «чудеса» нашому здоров’ю обходяться дорого. Часте вживання продуктів, багатих консервантами, шкодять нашому здоров’ю. Вчені запевняють, що такі речовини можуть стати причиною розвитку алергії, запальних процесів в органах травлення і навіть сприяти ракових захворювань. Набагато безпечніше натуральні консерванти, які відомі з незапам’ятних часів.

Сіль – найдавніший консервант

Сіль – це не тільки прекрасний консервант, але ще і підсилювач смаку. Патогенні мікроорганізми, перебуваючи в насиченому сольовому розчині, просто гинуть. Сіль допомагає продовжити термін зберігання овочів, грибів, м’яса та риби. У 20% розчині солі гинуть практично всі види бактерій, навіть стафілококові.

Оцет

Мало який маринад для консервування обходиться без оцту. Оцтова кислота здатна зупиняти процеси бродіння, тим самим зберігаючи всі органолептичні показники харчового продукту.

Цукор

Цукор – це основна їжа патогенних мікроорганізмів. Однак у великих концентраціях цукор згубний для бактерій. Таким чином, його легко можна використовувати як консервант. Навіть якщо ви просто перемішаєте свіжі ягоди з цукром, то в такому вигляді вони можуть зберігатися кілька місяців.

Мед

Мед – ще один натуральний консервант, який можна використовувати для збереження свіжості м’яса. Мед має антисептичні та бактерицидні речовинами, тому в його присутності гинуть майже всі види бактерій і грибків.

Рослинна олія

Рослинна олія не пропускає кисень, тому якщо залити продукт соняшниковою або оливковою олією, то його можна буде зберігати довгий час. Як відомо, для життєдіяльності багатьох бактерій потрібен кисень. Таким чином, якщо перекрити доступ кисню до продукту, то бактерії і грибки в ньому гинуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ ПРО КАНЦЕРОГЕННІ ПРОДУКТИ

5 НЕСПОДІВАНИХ РЕЦЕПТІВ ФРУКТОВОЇ КОНСЕРВАЦІЇ

ТАКІ КОРИСНІ ЯГОДИ