Совами називають людей, які лягають спати пізно вночі і важко встають рано вранці. Виявляється, що зміни в ключовому компоненті біологічного годинника таких людей викликає генетична мутація. Як вона змінює режим сну, з’ясували і пояснили вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Крус.

Щоденні цикли практично у всіх аспектах фізіології управляються циклічними взаємодіями годинних білків в клітинах. Генетичні варіації, які змінюють білки годин, можуть змінювати час годин і викликати порушення фази сну. Укорочений цикл годин змушує людей лягати спати і прокидатися раніше, ніж зазвичай – ефект «жайворонка». У цей час довший цикл годин змушує лягати спати пізно вночі і довго спати – ефект «сови».

Читайте також:  Названо три перші ознаки дефіциту вітаміну B12

Автор-кореспондент Керрі Партч, професор хімії та біохімії в Каліфорнійському університеті зазначила, що люди пізно лягають спати з різних причин, і розлади буває важко діагностувати. Таким чином, відкриття відносно поширеної генетичної варіації, пов’язаної з порушенням фази сну, стало вражаючою подією, повідомляє EurekAlert.

За словами Партч, ще належить багато чого зрозуміти про роль подовжених годин у відстроченому настанні сну, але ця мутація явно є важливою причиною пізнього нічного поведінки у людей. Це допоможе знайти “ліки”, яке дозволить “совам” налагодити режим сну і не страждати від недосипу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News