Людям, які мають гіпертонію, глаукому, слід відмовитися від пиття зеленого чаю, – таку рекомендацію дає нутриціолог Ната Гончар.

Зелений чай відомий своєю репутацією суперкорисного здоров’я напою. Він є дуже багатим джерелом антиоксидантів – речовин, що борються із запаленням та продовжують життя.

До того ж у ньому присутні вітаміни, мінерали та амінокислоти, важливі для здорових ЦНС. Проте, каже фахівець, деяким людям краще від нього відмовитися.

За словами Нати Гончар, вагітні жінки мають пити такий чай із великою обережністю. Зелений чай містить кофеїн, що перешкоджає засвоєнню фолієвої кислоти, що є важливою для формування нових клітин.

Читайте також:  Ви можете продовжити своє життя лише за 60 секунд

“Людям з гіпертонією та глаукомою також потрібно відмовитися від зеленого чаю через зниження засвоюваності фолієвої кислоти”, – додала експерт.

Крім того, зелений чай, що вживається у великій кількості або разом із їжею, заважає засвоюватися таким важливим речовинам, як кальцій та магній – цей ефект обумовлений дією його компоненту таніну.

Танін також здатний дратувати шлунково-кишковий тракт, спричиняючи підвищення кислотності. Гончар повідомила, що людям із виразкою чи хворобою дванадцятипалої кишки краще не пити зелений чай, щоб не спровокувати загострення.

Людям, які мають проблеми із засипанням вночі або безсоння, не слід пити зелений чай увечері. Тим, хто не має протипоказань до пиття чаю, фахівець порадила вживати напій за годину після їди.

Читайте також:  П'ять секретів міцного імунітету