Вчені з Американського коледжу кардіології вивчили режим сну у двох тис.учасників. В результаті з’ясувалося, що недолік сну, як і його надлишок негативно позначається на здоров’ї.

Зокрема, у тих, хто спить менше шести годин були більш високі шанси накопичення бляшок в сонних артеріях – це дві великі кровоносні судини на шиї. Вони несуть відповідальність за доставку крові до мозку. Якщо кровотік сповільнюється, то це підвищує ризик інсульту. Також висока ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Цікаво, що подібне відбувається і в разі, коли людина спить більше восьми годин, повідомляє MSN.

При цьому лікарі відзначають, що менша кількість сну більше шкодить організму. У тих, хто спав менше шести годин, накопичення нальоту збільшувалося на 54%. У тих же, хто спав більше восьми годин, спостерігалося збільшення тільки на 39%, що є значним, але не таким високим. Таким чином, як пояснив доктор медицини і автор дослідження Евангелос Ойконому, потрібно “спати добре, але не дуже добре”. Іншими словами, рекомендується відводити на сон від шести до восьми годин.