Прийняти душ або ванну — частина щоденного ритуалу. Ми виконуємо це автоматично, навіть не замислюючись. Ми привчилися стежити за чистотою тіла з дитинства, і це стає звичкою. Тому важко уявити, що ми щось можемо робити не так, як треба. І тим не менш, це так. Нижче наведені найпоширеніші помилки, які здійснюють люди під час миття.

Які помилки в душі ми здійснюємо щодня
1. Мити голову кожен день

Нам всім хочеться мати чисте, сяюче волосся. Але це не означає, що голову потрібно мити щодня. Справа в тому, що при частому обполіскуванні шкіра голови пересихає і дратується, тому проводити цю процедуру слід рідше. Так, тонке волосся рекомендується мити двічі, а густе або кучеряве — один раз в тиждень.

2. Приймати душ занадто часто або довго

Стояти під душем, звичайно, дуже приємно, проте слід пам’ятати, що вода змиває природне зволожуюче шкірне мастило. Для миття достатньо 5-10 хвилин в день. Якщо ви миєтеся довше або частіше, ваша шкіра може страждати від пересихання. Якщо дійсно потрібно обполоснутися, наприклад, в сильну спеку або після занять спортом, постарайтеся зробити це якомога швидше і не використовуйте мила.

3. Не мити спину або ноги

Так, до цих місць дійсно незручно дотягуватися, однак ігнорувати їх не варто. Справа в тому, що мертві клітини з’являються по всій поверхні шкіри, і їх треба змивати. До того ж, наші ступні дуже часто уражаються бактеріями і грибками, тому потребують ретельного догляду.

4. Не сушити мочалку

Щоразу під час миття в пори мочалки забиваються частинки бруду і клітини шкіри, що створює прекрасне живильне середовище для бактерій. Тому так важливо ретельно сушити мочалку після кожного використання. Це також відноситься до рушникам, якими ви витираєте обличчя або тіло.

5. Наносити зволожуючі засоби не вчасно

Мило ефективно очищає шкіру, але при цьому сушить її. Тому корисно користуватися зволожуючим кремом після кожного миття. Але не чекайте, поки шкіра повністю висохне — багато зволожуючих засобів потрібно наносити на вологу шкіру.

6. Занадто ретельно витиратися

Багато хто з нас, закінчуючи митися, починають витиратися з особливим старанням. Такий спосіб подразнює і травмує шкіру. Краще всього не розтиратися, а м’яко промокнути шкіру рушником. Це займе більше часу, але воно того варто.

7. Не приймати душ після занять спортом

Навіть якщо ви під час тренування та не спітніли, все одно варто обполоснутися. Навіть невеликої кількості поту може вистачити бактеріям, які через пару годин додадуть аромат тілу. Всього пара хвилин, проведені в душі, врятують вас.

8. Митися тільки гарячою водою

Звичайно, митися холодною водою не так приємно, як гарячою. Однак холодна вода має ряд значних переваг: вона стимулює кровообіг, освіжає шкіру, надає енергію і бадьорить. Так що, якщо ви не можете витерпіти холодний душ, постарайтеся хоча б обполоснутися в кінці холодною водою протягом 30 секунд.

9. Наносити кондиціонер на все волосся

Користуватися кондиціонером — корисна справа. Але після нього волосся може виглядати тьмяним і жирним. Якщо у вас довге волосся, спробуйте наносити кондиціонер тільки на кінчики локонів. Або ж наносити кондиціонер ПЕРЕД тим, як використовувати шампунь, щоб змити жирний слід.

10. Загортати довге волосся після миття в рушник

А ще терти його рушником, бажаючи висушити. Це ламає і сплутує волосся. Краще в такому випадку віджати з нього зайву воду рушником.

11. Голитися під водою

Експерти вважають, що збривати волосся на тілі під час душа не дуже корисно для шкіри. Так, струмуюча вода може викликати сильне подразнення шкіри. Але якщо ви все-таки віддаєте перевагу саме такому варіанту, користуйтеся спеціальними гелями для гоління.

А у вас багато цих шкідливих звичок? Спробуйте трохи змінити свої банні ритуали і відчуйте різницю!

Джерело: HeadInsider