Як кажуть експерти, коли справа стосується живота, тут буяють міфи. А що ви знаєте про свій шлунок насправді?

Починаючи від відчуттів печіння і бурління, які виникають, коли ми з’їдаємо улюблену їжу, до відчуття роздутості, яке заважає нам застебнути джинси, і газів, які можуть зробити нас найпопулярнішою персоною в ліфті, шлунок може бути причиною деяких значних незручностей, якщо не самої справжньої турботи про своє здоров’я.

Тим не менш, експерти кажуть, що більшість людей дуже мало знають про те, як працюють їх шлунок і травний тракт. У цієї причини, вирішення проблем з шлунком виявляється набагато складніше, ніж це може бути.

Міф чи факт: процес травлення відбувається головним чином у шлунку

Відповідь: міф. Основна частина процесу травлення відбувається в тонкому кишечнику. Шлунок приймає їжу, потім змішує і розбиває її на дрібні частинки, які називаються «хімус». Потім хімус невеликими партіями виходить у тонку кишку, де відбувається основна частина процесу розщеплення їжі.

Всупереч поширеній думці, продукти перетравлюються не в тому порядку, в якому вони з’їдаються. Вся їжа виявляється в шлунку, де вона з’єднується, а потім частині цієї маси потрапляють в тонкий кишечник.

Міф чи факт: якщо ви скоротите кількість споживаної вами їжі, ваш шлунок стиснеться, і, в кінцевому підсумку, ви не будете настільки голодні, як раніше

Відповідь: міф. Якщо ви є дорослою людиною, ваш шлунок залишається більш-менш однакового розміру, якщо тільки ви не зробите операцію зі зменшення шлунку. Вживання меншої кількості їжі не зробить ваш шлунок меншим, але може допомогти знизити ваш апетит. Ви будете почувати себе менш голодними, і вам стане простіше дотримуватися вашого плану харчування.

Міф чи факт: у худих людей більш маленький шлунок порівняно з більш повними людьми

Відповідь: міф. У це важко повірити, але розмір шлунка не співвідноситься з вагою тіла або управлінням вагою. Люди, які є худими від природи, можуть мати шлунок такого ж або більшого розміру, ніж люди, які борються з вагою на протязі всього свого життя. Вага не має нічого спільного з розміром шлунка. Насправді, люди, які зробили операцію зі зменшення шлунку і зробили його розміром з волоський горіх, все одно можуть бути більшими за маленькі розміри і набирати вагу.

Читайте також:  Лікар назвав ключовий принцип харчування для гіпертоніків
Міф чи факт: фізичні вправи, такі як скручування або вправи для м’язів черевного преса, можуть зменшити розмір вашого шлунка

Накачати прес

Відповідь: міф. Ніякі фізичні вправи не можуть змінити розмір цього органу, але можуть допомогти спалити шари жиру, які накопичуються зовні вашого тіла. Крім того, вони можуть допомогти підтягнути м’язи живота, області тіла, розташованої нижче діафрагми, в якій знаходяться шлунок і багато інших внутрішніх органів.

Що цікаво, ту частину жиру на животі, яка може завдати вам найбільшої шкоди, насправді не видно оком. Він знаходиться в так званому «сальнику», свого роду внутрішньому шарі, який розташовується над і навколо внутрішніх органів.

У людей з надмірною вагою часто дуже багато жиру знаходиться між внутрішніми органами. При деяких обставинах, печінка може стати настільки насиченою жиром, що у вас може розвинутися гепатит, або, у крайніх випадках, вона може перестати функціонувати взагалі. Гарна новина полягає в тому, що здорове харчування допоможе вам скинути не тільки видиму вагу, але і внутрішні шари жиру, невидимі для ока.

Міф чи факт: продукти, які містять нерозчинні (у воді) волокна, в меншій мірі викликають утворення газів і здуття живота, ніж продукти, які містять розчинну (водою) клітковину

Відповідь: факт. Більшість людей дуже дивуються, коли виявляють, що те, що вони вважали «більш м’яким виглядом волокон – розчинні волокна (містяться у вівсяних висівках, бобах, горосі і цитрусових) – насправді викликають газоутворення і здуття живота більшою мірою, ніж нерозчинні волокна (містяться в хлібі з цілісної пшениці, пшеничних злаках, капусті, буряку і моркві). Причина криється в тому, що газ і здуття живота відбуваються через кишкову флору, яка потрібна для того, щоб переварити розчинні волокна. Так як нерозчинна клітковина не перетравлюється взагалі – вона просто проходить крізь ваш шлунок, – вона не вступає у взаємодію з кишковою флорою; отже, не утворюються і гази.

Читайте також:  Вісім несолодких продуктів, які підвищують рівень цукру на крові

Одне попередження: хоча їжа, що містить нерозчинні волокна, не дозволяє утворюватися кишковим газам, вона може збільшити частоту і кількість дефекацій.

Міф чи факт: один із способів зменшити кислотний рефлюкс – знизити вагу на 2-3 кілограми

Відповідь: факт. Чим менше кислоти потрапляє назад в стравохід, тим менше труднощів ви відчуєте, вирішуючи дану проблему. Вірте чи ні, схуднення в області живота всього на два кілограма може мати значення – і вагітність є кращим прикладом цього явища. Коли дитина росте і штовхає внутрішні органи, відчуття печії збільшується. Але як тільки дитина народжується і тиск в цій області знижується, скорочуються і прояви печії. Навіть незначне схуднення може принести подібне полегшення.

А тепер дійсно гарна новина: більшість людей втрачають вагу в першу чергу в області живота, тому ви побачите позитивні результати щодо печії через кілька тижнів після початку заходів по схудненню.

Міф чи факт: пізній прийом їжі перед сном сприяє більшому набору ваги, ніж якщо ви з’їсте ці продукти протягом дня

Нічний перекус

Відповідь: міф. Більшість експертів згодні з тим, що ми набираємо вагу, коли ми вживаємо більше калорій, ніж спалюємо. І хоча здається логічним, що їжа, яку ми з’їли протягом дня, згорає швидше і ефективніше, ніж їжа, з’їдена перед сном, все ж збільшення ваги не пов’язано з часом доби. Набір ваги визначає загальну кількість калорій, які ви використали протягом певного відрізку часу, порівняно з тією кількістю калорій, які ви спалюєте.

Проте недавні дослідження, проведені на тваринах, показують, що ви можете запобігти збільшенню ваги, якщо ви будете уникати перекусів після вечері. Нічні прийоми їжі можуть порушити роботу циркадних годин вашого організму і змінити гормональний баланс, який контролює ваш апетит, що в кінцевому підсумку призведе до збільшення вашої ваги.

Виходячи з цього, коли ми втомилися або перебуваємо під впливом стресу, прийом їжі перед сном може ускладнити процес травлення і викликати підвищене газоутворення, здуття живота і печію. У кишечнику знаходиться так званий «обчислювальний пристрій», який відслідковує, щоб їжа проходила крізь травну систему в правильному темпі і в потрібній кількості. Коли ми втомилися, що відбувається з більшістю з нас в кінці напруженого дня, цей «шлунковий інтелект» також втомився. Разом з тим, зменшується кількість скорочень, завдяки яким їжа проходить крізь наше тіло.

Читайте також:  Чи може волосся почати випадати через шапку?
Міф чи факт: перекус, що складається з крекерів і арахісового масла загальною калорійністю в 200 калорій, допоможе вам контролювати апетит краще, ніж просто перекус крекерами на 200 калорій

Відповідь: факт. Причина наступна: жири перетравлюються набагато повільніше, ніж вуглеводи, і вони залишаються в шлунку на більш тривалий період часу, тому цілком природно, що ми довше відчуваємо себе ситими, якщо перекусили їжею, яка містить хоча б трохи жирів.

Крім того, прості вуглеводи (наприклад, крекери, хліб або печиво) викликають швидке підвищення рівня цукру в крові та рівня інсуліну, які падають також швидко, приводячи до різких змін настрою і апетиту. Словом, ви відчуваєте роздратування і відчуваєте себе голодними.

Міф чи факт: вживання в їжу бобових викликає надлишкове газоутворення, і ви нічого не можете з цим вдіяти

Відповідь: свого роду міф! Квасоля багата цукрами, які потребують присутності деяких видів ензимів для того, щоб переварити цей продукт. У деяких людей більше ензимів, в деяких менше. Чим менше ензимів у вас, тим більше газів утворюється при перетравленні бобів. Що може допомогти: дослідження показують, що безрецептурні препарати, які містять ензими, необхідні для того, щоб зруйнувати цукор, що міститься в бобах, а також інших традиційно наповнюючих шлунок газами овочах, можуть допомогти, якщо приймати їх до основного прийому їжі. В результаті цього, ви зможете зменшити кількість газу, який утворюється після вживання в їжу продуктів, що містять симетикон. Останній є руйнівником бульбашок газу (шляхом послаблення напруження на їх поверхні), які утворюються в результаті вживання в їжу важко перетравлюваних продуктів.

Джерело: zdorovieinfo