Вчені з Університету Вандербільта з’ясували допомогою аналізу, скільки років зберігається ризик хвороб серця у колишніх курців. Наукові дані надало видання EurekAlert.

Дослідники аналізували медичні показники майже 8 800 чоловік, включаючи 2 371 завзятих курців, які витрачали в середньому одну пачку сигарет в день протягом 20 років. За 26-річний період спостереження у всій групі відбулося 2435 перших серцево-судинних подій, серед яких інфаркт, інсульт, серцева недостатність, з них 1095 людей були надмірно захоплені згубною пристрастю.

Автори наукової роботи повідомляють і те, що відмова від куріння був пов’язаний з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань протягом п’яти років для колишніх запеклих курців порівняно з нинішніми, але їх ймовірність залишалася вище протягом 10-15 років після припинення паління порівняно з особами, які ніколи не курили.

Варто відзначити, що серед обмеження дослідження невеликий розмір вибірки порівняно з деякими попередніми аналогічними роботами, і учасниками були в основному люди європейського походження, що потенційно обмежує можливість узагальнення результатів.