Тривале щоденне перебування в сидячому положенні позначається на здоров’ї негативно. Знижується тонус м’язів, працездатність, можуть розвинутися різні захворювання. Однак виявилося, все залежить від того, як сидіти.

Портал EatThisNotThat наводить дані дослідження, результати якого були опубліковані в Європейському журналі превентивної кардіології (European Journal of Preventive Cardiology). Вчені досліджували, як тривалість життя пов’язана з частотою простої вправи – сидіння на підлозі і вставання з неї. Гіпотеза була в тому, що люди, які навантажують своє тіло таким комплексними вправами, живуть довше, і вона підтвердилася.

Тест на вставання

Дослідження було засноване на одному простому тесті. Більше двох тисяч учасників у віці від 51 до 80 років повинні були вставати з підлоги з сидячого положення зі схрещеними ногами. Допомагати собі руками не можна було. Ті, хто справлявся з цим гірше за інших, були в шість разів більш схильні до ранньої смерті.

“Добре відомо, що заняття аеробікою пов’язане з тривалістю життя, але наше дослідження також показує, що підтримка високого рівня гнучкості тіла, м’язової сили, відносини сили до маси тіла, а також хороша координація не тільки корисні для щоденних справ, але і роблять позитивний вплив на очікувану тривалість життя”, – зазначив один з авторів дослідження, доктор Клаудіо Гіл Арауджо (Claudio Gil Araújo).

Проста рекомендація

Звідси рекомендація – по можливості кілька разів на день виконувати просту вправу – сідати на підлогу і вставати. Сидячи потрібно уникати сутулості. Шия повинна бути на одній лінії зі спиною. Все це поліпшить циркуляцію крові, дасть приплив енергії, зробить вас гнучким і готовим до руху.