Лікарі безжально вражають нас багатьма перевагами фізичних вправ і активного способу життя: енергія, настрій, сон і моторні навички поліпшуються завдяки регулярному спорту. Але що відбувається в мозку?

Заслужений професор Нік Спітцер з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, і його помічник Хуей-цюань Лі визначили ключові неврологічні зміни після тривалих фізичних вправ. Порівнюючи мозок мишей, які виконували вправи з тими, які цього не робили, Лі і Спітцер виявили, що специфічні нейрони перемикали свої хімічні сигнали, звані нейротрансмітерами, після вправ, що призвело до поліпшення навчання для придбання рухового навички.

«Дослідження дає нове розуміння того, як ми вміємо робити те, що вимагає рухових навичок, і надає інформацію, як навички дійсно набуваються».

Результати дослідження опубліковані 4 травня в Nature Communications.

«Дослідження показує, що для мозку корисно додати більше пластичності за допомогою щоденної фізичної активності», – говорить Лі.

Значення відкриття

Вчені кажуть, що відкриття може призвести до подальшого розуміння того, як перемикання нейротрансмітерів призводить до змін основних рухових навичок. Необхідно перевірити чи можуть нейротрансмітери бути навмисно переключені, щоб поліпшити моторні навички, навіть без вправ. Вони також планують провести дослідження того, чи фізичні вправи викликають користь від навчання рухових навичок у людей з неврологічними розладами.

“З розумінням механізму з’являється можливість маніпулювати ним, використовувати для корисних цілей. У пораненої або хворої людини це може бути способом перевернути речі … дати нервовій системі подальший розвиток”.