ГоловнаНовини Здоров'яРідкісний розлад без назви перетворив дитину в монстра

Рідкісний розлад без назви перетворив дитину в монстра

Цей чотирирічний малюк впадає в неспровоковану лють і кричить без всякої причини через дивний хромосомний дефект. Його розлад зустрічається так рідко , що лікарі поки навіть не змогли придумати йому назви.
 
перепади настроюЖитель шотландського Інверклайд 4-річний Макс страждає від потужних перепадів настрою. Дитина може бути веселою і спокійною , щоб в наступну мить заволати , почати битися , перекидати меблі , звалитися на підлогу і вести себе вкрай агресивно. На думку лікарів , настільки ірраціональна поведінка малюка пов’язана з хромосомним дефектом , зустрічається з періодичністю 1 випадок на мільйон. У нього навіть немає офіційної назви , крім терміна 2p16.3 мікроделеція .
 

“Це жахливо , – зізнається мати хлопчика Сандра . – У Макса бувають ці жахливі перепади настрою , спалахи люті , які можуть відбутися абсолютно в будь-яку секунду і без жодного приводу. Він може несподівано мене вдарити , нестямно закричати , впасти на підлогу і почати кататися. Якщо він щось тримає в руках , то цей предмет може бути кинутий кому-небудь в голову. Дуже важко , якщо напади трапляються , коли ми знаходимося десь в публічному місці. Люди думають , що в мене просто такий от неслухняний хлопчик , а я погана мама , що не можу його правильно виховати ” .

 
Неймовірно рідкісний розлад 2p16.3 мікроделеція діагностували у дитини в січні цього року. В одній з його хромосом відсутні крихітні частинки ДНК. На думку лікарів , це може бути пов’язано з аутизмом або синдромом Аспергера . Для мами Макса подібний діагноз став шоком , адже вона намагалася зачати дитину цілих 12 років , і перенесла за цей час 7 викиднів . Цей діагноз почали ставити дітям в останні 2 роки , про розлад відомо вкрай мало , і ніякого лікування поки не існує.