Регулярне прослуховування музики людьми похилого віку позитивно впливає на роботу мозку та покращує пам’ять. Такого висновку дійшла група терапевтів, неврологів та геріатрів під керівництвом директора лабораторії музичної візуалізації та нейронної динаміки Психеї Луї, повідомляє Medicalxpress.

У ході дослідження добровольцям у віці від 54 до 89 років пропонували щодня протягом години прослуховувати музичний плейлист з урахуванням їхніх уподобань. Учасники експерименту вели щоденники, в яких описували своє самопочуття та враження. Вчені вимірювали параметри мозкової активності до кожного музичного сеансу.

Прослуховування музики, як встановили фахівці, покращує зв’язок між слуховою сенсорною системою та структурами мозку, об’єднаними в систему винагороди. Музичні сеанси впливали на мозкову активність, торкаючись медіальної префронтальної кори. Відомо, що скорочення обсягу цієї зони веде до порушення сприйняття подій, розвитку депресій, а в похилому віці – до функціональних порушень, властивих деменції, включаючи порушення пам’яті.

Найбільший ефект мало прослуховування музики, знайомої учасникам експерименту та улюбленої ними, особливо якщо композиції були обрані для плейлиста самими добровольцями.

Автори дослідження вказали, що регулярне прослуховування музики покращує пам’ять, що можна використовуватиме профілактики порушень цієї функції мозку.