Сприйняття мужності в наші дні зазнає змін, і фахівці займаються дослідженням даного процесу. Шотландські вчені використовували методику тривимірного сканування осіб чоловіків і жінок для вивчення сприйняття маскулінності, і встановили: мужність – це комплексне уявлення, для якого важлива наявність відразу декількох факторів.
 

Журнал Perception, що опублікував на своїх сторінках звіт про дослідження співробітників Сент-Ендрюського університету, повідомляє: ця наукова робота стала однією з перших, де була задіяна 3d технологія. Дослідження показало, що маскулінність в наш час має дуже велике значення – насамперед, у соціальному аспекті. За словами авторів роботи, те, що розуміється під мужністю, має великий вплив на привабливість, рівень довіри до людини і перспективи лідерства. Тобто, чим мужнішим здається оточуючим чоловік, тим більше у нього шансів на успішну кар’єру і високий соціальний статус у суспільстві.
 
Проте головним завданням дослідників було визначити, з яких чинників складається сприйняття мужності. Вони прийшли до висновку, що таке розуміння має кілька джерел походження.
 
Як правило, виявлення мужності полягає в порівнянні рис обличчя у представників різних статей. Але автори даної роботи вважають, що цього недостатньо. За словами фахівців, на поняття мужності в значній мірі впливають показники росту і ваги. У ході дослідження вони порівняли обриси людей з високим і низьким ростом і різною масою тіла – і в результаті отримали певні співвідношення між рисами обличчя, вагою і ростом. Потім учені попросили учасників експерименту вгадати ріст і масу тіла чоловіків тільки по їхніх обличчях – це знову підтвердило, що лицьові пропорції, зріст і вага певним чином корелюються. «Ми були здивовані, коли виявили, що лицьові ознаки росту і ваги, які ми визначили, зумовлюють сприйняття цих параметрів в більшій мірі, ніж самі показники росту і маси тіла», – висловився з цього приводу співавтор дослідження доктор Девід Перретт.
 
Таким чином, вважають вчені, сприйняття мужності засноване на оцінці ознак, які враховують фактичні фізіологічні відмінності. Ці відмінності зв’язуються з ростом і вагою, а потім узагальнюються в особових ознаках. Наприклад, високий зріст у свідомості людей сполучається з більш довгою формою обличчя, і з двох чоловіків з однаковим зростом вищим буде здаватися той, у якого довше обличчя.

Читайте також:  3 ключові групи продуктів для довгого життя

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФОРМА І РИСИ ОБЛИЧЧЯ ГОВОРЯТЬ ПРО РІВЕНЬ ІНТЕЛЕКТУ

МІФИ ПРО ЧОЛОВІЧЕ ЗДОРОВ’Я І ГІДНІСТЬ

ЯК ЖІНКАМ НАВЧИТИСЯ РОЗУМІТИ ЧОЛОВІКІВ