Мед може бути чудовим доповненням до багатьох страв: від свіжої випічки до гарячого чаю, але його головна перевага – користь здоров’ю. Доведено, що цей продукт здатний збільшувати антиоксидантну активність у крові, знижувати “поганий” холестерин та сприяти загоєнню ран. Хоча корисним вважається будь-який натуральний мед, до здорових експерти відносять п’ять видів продукту.

Гречаний мед

Одне дослідження показало, що вживання гречаного меду разом із чорним чаєм значно підвищує рівень антиоксидантів в організмі. Інше дослідження поставило гречаний мед до списку продуктів з дуже високим антиоксидантним статусом. Також було виявлено, що гречаний мед допомагає знизити рівень холестерину в крові та захистити здоров’я серця.

Мед джамун

Джамун – це вічнозелене дерево, яке може рости до 30 метрів. Мед, що отримується з квіток рослини, широко поширений в Індії, Шрі-Ланці, Малайзії, Бангладеш та Австралії. Такий мед має низький глікемічний індекс, що робить його придатним для вживання хворими на діабет. Крім того, мед джамун виявився багатообіцяючим засобом, коли йдеться про загоєння ран при діабеті.

Мед із конюшини

Це тип класичного меду з квітковими та солодкими нотками. Продукт багатий на антиоксиданти, які здатні запобігти або зменшити пошкодження клітин, а також корисний для регулювання артеріального тиску та рівня холестерину. В одному дослідженні було встановлено, що конюшинний мед може усунути ушкодження печінки, спричинені вільними радикалами.

Мед з акації

Це солодкий, але дуже чистий мед, який одержують із квіток акації. Продукт дуже популярний серед цінителів меду, оскільки в ньому вища концентрація фруктози при низькому рівні сахарози, що робить його одним із найкращих для людей з діабетом.

Лавандовий мед

Лавандовий мед має квітковий аромат дерева. Це один з найлегших на смак видів меду, який тим не менш має унікальні властивості. Лавандовий мед містить амінокислоту, відому як тирозин, яка важлива для функціонування мозку. Цей мед також має здатність покращувати настрій та зменшувати депресію.

Мед манука

Цей мед виробляється бджолами, які живляться квітками куща манука, що росте в Новій Зеландії. Мед відомий своїми антибактеріальними та ранозагоювальними властивостями. Має карамельну консистенцію та більш виражений у порівнянні з іншими видами продукту смак.