Вченими було проведено дослідження, в якому вивчався вплив вживання деяких продуктів на мозок літніх людей. В результаті експерименту з’ясувалося, яка харчова звичка змушує мозок старіти швидше.

У дослідженні взяли участь 5001 чоловік. Кожен дотримувався середземноморської дієти протягом 20 років. Вона включала в себе щоденне вживання овочів, фруктів, цільнозернових продуктів, риби, горіхів і насіння. Кожні три дні учасники заповнювали анкети про свій раціон.

В результаті вчені виявили, що ті, хто частіше за інших дотримувався дієти, мали більш повільне зниження розумової працездатності. Також з’ясувалося, що їх мозок ставав в середньому на 5,8 року молодше.

Однак ті, хто періодично вживав продукти «західної дієти», зводили до мінімуму користь від середземноморської. За словами вчених, вона не зробила ніякого благотворного впливу на когнітивні функції людини. До продуктів “західної дієти” відносяться солодощі, червоне і оброблене м’ясо, молочні продукти, пише Eat This, Not That!

За словами доктора філософії, дієтолога Пуджі Агарвал, червоне і оброблене м’ясо, смажена їжа і недостатнє споживання цільнозернових продуктів пов’язані з більш високим ризиком запалення і швидким зниженням розумової працездатності в літньому віці.