ГоловнаНовини Здоров'яВчені з’ясували, яка з популярних дієт найбільш ефективна і корисна

Вчені з’ясували, яка з популярних дієт найбільш ефективна і корисна

Фахівці порівняли палеодієту, інтервальне голодування і середземноморський раціон. За випробуваними спостерігали цілий рік.

Середземноморська дієта

Вчені з Нової Зеландії запросили 250 добровольців, щоб з’ясувати, яка з популярних дієт: палеодієта, інтервальне голодування або середземноморський раціон є найефективнішою для підтримання нормальної ваги і гарного самопочуття.

Всі добровольці дотримувалися одного з цих районів протягом року. Найгірші, якщо можна так сказати, результати, показала палеодієта. Ті, хто слідував «раціону стародавньої людини», в середньому схудли за рік на 2,5 кілограма. Що стосується самопочуття, то об’єктивні показники не змінилися.

Схудли найкраще ті, хто дотримувався інтервального голодування. Вони в середньому скинули за рік п’ять кілограмів, але деяким, хто мав багато зайвої ваги, вдалося досягти куди більш значущих результатів і скинути 7-10 кілограмів без всяких зусиль. Ті, хто страждав гіпертонією, змогли нормалізувати тиск. Інтервальне голодування має на увазі прийом їжі в певні години і відмова від неї на період не менше 12 годин на добу. Є багато варіантів цієї дієти, їх варто обговорити з лікарем.

Читайте також:  Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій

Ті, хто слідував середземноморській дієті схудли в середньому на 4 кілограми. Але цей раціон допоміг привести в норму не тільки тиск, але і рівень цукру в крові. Середземноморська дієта, до слова, вважається раціоном довгожителів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News