Приблизно 30% дорослих час від часу відчувають безсоння, і нове дослідження, проведене вченими з Колледжского університету лікарів і хірургів Колумбійського університету, припускає, що в цьому може бути винна, в тому числі, дієта. Зокрема, негативний вплив на сон надають легкозасвоювані вуглеводи – білий хліб, цукор, білий рис і т. д.

«Безсоння часто лікується когнітивно-поведінкової терапією або медикаментами, але вони можуть бути дорогими або мати побічні ефекти.
Виявивши інші фактори, які призводять до безсоння, ми можемо знайти прості і недорогі втручання з меншою кількістю потенційних побічних ефектів», – говорить старший автор дослідження Джеймс Гангвіш (James Gangwisch), доцент Коледжу лікарів і хірургів Колумбійського університету Вагелоса.

Особливості дослідження

У поточному дослідженні Гангвиш і його команда зібрали дані більш ніж 50 000 учасників програми “Ініціативи з охорони здоров’я жінок”, які заповнювали щоденники харчування. Дослідники з’ясували, чи частіше у жінок з більш високим глікемічним індексом в раціоні розвивається безсоння.

Небезпека рафінованих вуглеводів

Різні види і кількості вуглеводів в різному ступені підвищують рівень цукру в крові. Високоочищені вуглеводи – такі як доданий цукор, білий хліб , білий рис, мають більш високий глікемічний індекс і викликають більш швидке підвищення рівня цукру в крові.

«Коли рівень цукру в крові швидко підвищується, організм реагує, випускаючи інсулін, і в результаті зниження рівня цукру в крові може призвести до викиду гормонів, таких як адреналін і кортизол, які можуть порушувати сон», – каже Гангвіш.

Дослідники висунули гіпотезу, що різкі скачки і зниження рівня цукру в крові після вживання рафінованих вуглеводів можуть спровокувати безсоння.