Згідно з дослідженням, проведеним в Бразилії, люди, що живуть у бідних містах, мають більш високий ризик госпіталізації, якщо температура швидко змінюється протягом дня або за короткий період.

Хоча було відомо, що коливання температури збільшують ризик захворювань і смертності для людей з діабетом або астмою, вчені хотіли зрозуміти вплив соціально-економічних показників, таких як щомісячний дохід домогосподарства.

Проаналізувавши дані про 148 мільйонів госпіталізацій в 1,8 тис. міст Бразилії з січня 2000 року по грудень 2015, вчені виявили, що підвищення на один градус Цельсія в конкретний день в порівнянні з попереднім збільшує ризик госпіталізації в середньому на 0,52 відсотка.

Хоча цифри можуть здатися низькими, реальні ризики набагато вище, тому що температура може змінюватися на кілька градусів кожен день. Дослідники виявили відмінності між муніципалітетами. Люди віком до 19 або старше 60 років, а також особи з інфекційними, респіраторними та ендокринними захворюваннями з міст з більш низьким рівнем доходу піддавалися більшому ризику госпіталізації через перепади температури, ніж люди з багатих міст.