Людина з народження оточена різними джерелами випромінювання, смартфони — не найнебезпечніший з них. Таку думку висловив китайський фізик-інженер Шан Чжинань з Університету Цінхуа в статті в соцмережі WeChat.

За словами вченого, поки не існує доказів взаємозв’язку між випромінюванням мобільних телефонів і розвитком злоякісних пухлин.
За класифікацією канцерогенів Міжнародного агентства з вивчення раку електромагнітне випромінювання входить в категорії 2b і 3 нарівні з маринованими огірками і кавою.

Однак, підкреслив Шан, звернути увагу потрібно саме на канцерогени першої категорії, оскільки вони здатні викликати рак. У числі інших до них відносяться тютюн, сонячне світло і автомобільні вихлопні гази.

Читайте також:  Напівфабрикати можуть призвести до розвитку хронічних захворювань

Що стосується сильного випромінювання від телефону при низькому заряді, то, на думку китайського Фізика, потужність випромінювання залежить в основному від робочого стану гаджета і зростає при розмові або передачі даних, чого не відбувається вночі, коли смартфон лежить на подушці або тумбочці поруч з нами.

Шан порадив використовувати навушники при тривалих дзвінках для зниження шкідливого впливу випромінювання на голову.

Інженер також заявив, що проживання поруч з базовою станцією не позначається на здоров’ї. Всупереч міфам, випромінювання поблизу неї мінімальне.