В аптеках з’являється все більше вітамінних добавок, проте деякі з них небезпечно приймати без призначення лікаря. Про це розповіли медики.

На першому місці списку опинилися вітамін А і бета-каротин. Вони корисні для зору, шкіри і здоров’я кісткової системи. Перший міститься в молочних продуктах, яйцях і м’ясі.

Бета-каротин у великій кількості присутній в жовтих і помаранчевих фруктах і овочах, а також в темних листових салатах. При цьому надмірне вживання даних сполук може бути небезпечним.

Особливо обережними медики рекомендують бути вагітним жінкам. Надмірна кількість цих вітамінів загрожує вадами розвитку плода.

Вітамін В6 знижує ризик виникнення захворювань серця. Дане з’єднання міститься в м’ясі птиці, картоплі, рибі і не цитрусових фруктах.

При його неконтрольованому вживанні можуть виникнути болі в м’язах і кістках, оніміння кінцівок, порушення ходи. Причиною виникнення цих недуг є пошкодження периферичних нервів, яке розвивається внаслідок надмірної присутності в організмі В6.

Далі йде вітамін С. Вважається, що він позитивно впливає на стан імунної системи, стимулює синтез колагену і має антиоксидантні властивості.

При цьому великі дози даної речовини можуть спровокувати діарею, печію, нудоту, гастрит, втому, безсоння і головний біль. Медики радять бути обережними людям з хронічними хворобами нирок і печінки, а також при подагрі.

Замикає перелік вітамін D. надмірне вживання даного з’єднання може привести до появи каменів у нирках, гіперкальціємії і підвищеного ризику переломів.