Фініки славляться своїми позитивними властивостями, тому їх часто рекомендують навіть дієтологи. Однак в деяких випадках вживання даних сухофруктів протипоказано, про що попередили медики.

У фініках багато корисних речовин, включаючи клітковину, білок, калій, магній, марганець, вітаміни K, C, B6, а також мідь, залізо і т.д. також в їх складі чимало антиоксидантів, здатних знижувати ризик розвитку ряду проблем зі здоров’ям.

Флавоноїди і фенолова кислота дозволяють скоротити запалення, тоді як каротиноїди корисні для серця. Одне з досліджень підтверджує, що ті, хто в день з’їдали по сім фініків, демонстрували поліпшення по частині травних процесів.

Сприяє цьому в тому числі клітковина, що перешкоджає різкого стрибка рівня цукру в крові. Для ласунів фініки здатні замінити звичайний цукор, оскільки містять фруктозу. З сухофрукта можна приготувати пасту, змішавши в блендері.

Однак зловживати продуктом не варто, адже він досить калорійний. За рахунок магнію, кальцію і деяких інших мінералів можна знизити ризик захворювань кісткових тканин, серед яких остеопороз.

Дослідження показало, що плоди фінікового дерева спрощують процес природних пологів. В рамках експерименту майже 70 породіль протягом останнього місяця вагітності вживали фініки на щоденній основі. В результаті пологи у них проходили швидше, а необхідність в штучній стимуляції знижувалася.

Однак є і протипоказання. Зокрема, фініки медики не радять тим, хто страждає від синдрому роздратованого кишечника. Оскільки в них багато фруктози, це може призводити до здуття і розладу. Небезпеку продукт здатний представляти і для алергіків. У складі фініків міститься цукровий спирт, відомий як сорбіт, він в змозі провокувати діарею.

Джерело: style.rbc.ru