Куряче м’ясо може бути джерелом нового типу пташиного грипу H5N1, який встиг мутувати і загрожує людству спалахом чергової пандемії – більш небезпечної, ніж COVID-19. Думку про це озвучив вчений з США Майкл Грегер.

Американський дослідник заявив, що зараз, коли епідемія коронавірусу йде на спад, перед світом маячить нова реальна загроза у вигляді зоонозів – інфекцій, що передаються людині від тварин. Серед їх збудників особливо небезпечним є вірус H5N1 (відомий як пташиний грип).

Як і COVID-19 він здатний вражати легені, але є більш небезпечним, ніж коронавірусна інфекція, стверджує вчений з США. Його доводи опублікувало видання Daily Star.

Читайте також:  4 хвороби, які пізно діагностуються лікарями

За словами Грегера, носієм мутованого вірусу H5N1, є кури. Таким чином, курятина, споживана людьми, може стати джерелом зараження. Фахівець зазначає, що умови, в яких живність міститься на птахофабриках, можуть лише сприяти цьому.

“Виробництво м’яса птиці становить величезну частину світової сільськогосподарської промисловості, оскільки воно споживається у величезних кількостях. На жаль, птах зазвичай міститься в досить жорстких умовах, в яких тісно контактують з хімічними речовинами”, – заявив Грегер.

Вчений вважає, що безпечною може бути лише курятина, вирощена не виробничим способом – «без антибіотиків та іншої хімії».