Незважаючи на зусилля зі стримування захворюваності на деменцію, це захворювання залишається однією з найсерйозніших глобальних проблем громадської охорони здоров’я. Це не лише стан старості. Згідно з результатами нового дослідження, ожиріння печінки вражає мільйони людей у ​​Великій Британії і може призвести до зниження когнітивних функцій.

Ризик недоумства різко зростає в міру старіння мозку, але кілька інших факторів можуть сприяти його згасанню. До них відносяться високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину та діабет. Тепер нове дослідження пов’язує жирову хворобу печінки з когнітивними порушеннями, пише Express.

Згідно з новим дослідженням у людей з неалкогольною жировою хворобою печінки ризик деменції може бути на 38% вищим. Жирова хвороба печінки визначає накопичення жиру всередині печінки, що тісно пов’язане з ожирінням. Стан рідко виявляє симптоми на початкових стадіях, тому воно часто залишається непоміченим доти, доки не виникнуть серйозні ускладнення. На пізніх стадіях симптоми можуть включати біль у животі, пожовтіння шкіри або набряк живота та ніг.

Крайня втома, сплутаність свідомості, слабкість та інші загальні ознаки жирової дистрофії печінки. Нове дослідження ґрунтується на 30-річних національних медичних картах пацієнтів Швеції для людей з неалкогольною жировою хворобою печінки у віці 65 років та старших. Наявність серцевих захворювань чи інсульту може посилити вплив захворювання печінки ризик розвитку деменції в людини.

Загальні фактори ризику як неалкогольної жирової хвороби печінки, так і деменції включають порушення обміну речовин, такі як високий кров’яний тиск, діабет та ожиріння.

“Це говорить про те, що лікування, спрямоване як на неалкогольну жирову хворобу печінки, так і на серцево-судинні захворювання, може допомогти знизити ризик розвитку деменції”, – додає лікар.