Популярні в українців методи профілактики і лікування застуди захворювань малоефективні. Про це розповів лікар Андрій Тяжельников.

Українці люблять носити марлеву пов’язку в якості захисту від вірусних захворювань, але забувають, що вона втрачає свої функції через три години носіння, зазначив медик. Потім маска і зовсім сама перетворюється на джерело інфекції.

— Надягати пов’язку є сенс тільки при відвідуванні місць, де може бути контакт з хворими. Наприклад, при відвідуванні поліклініки, — сказав Тяжельников.

Оксолінова мазь і закапування в ніс соку часнику марні в якості засобу профілактики, вважає він. Справа в тому, що мазі склеюють мікроворсинки всередині носа, які повинні перешкоджати попаданню всередину вірусів і бактерій. А використання крапель з часнику взагалі небезпечно, оскільки так можна обпалити слизову.

Читайте також:  Як спалити жир на животі: названо найкращий час для тренувань при схудненні

Різко загартовуватися в сезон грипу теж не рекомендується, так як восени і взимку організм ослаблений.

— Різке охолодження може призвести до різних захворювань, і якщо вже дуже хочеться гартуватися, то робити це треба поступово, — пояснив фахівець.

Лікування чаєм з малиновим варенням теж марно, так як вітамін С у складі малини розпадається під дією високої температури, вважає лікар. Малину як джерело вітамінів краще вживати в свіжому або в сушеному вигляді.

Медик підкреслив, що найкраща профілактика захворювань — щорічна вакцинація.