Дослідники констатують, що збільшувати тривалість життя може «проста і безкоштовна щоденна звичка».

Питання про те, чому одні люди живуть значно довше за інших, продовжує хвилювати науку. Вчені визначили, що з більш довгою тривалістю життя пов’язана одна звичка повсякденного способу життя. Як пише про їхнє дослідження журнал Frontiers in Aging Neuroscience, фактично робота фахівців “пропонує безкоштовний спосіб домогтися довголіття”.

Отже, що вчені вважають настільки важливим продовження життя-це регулярний режим сну.

У своєму дослідженні вони аналізували режим сну у співвідношенні з біохімічним профілем літніх і молодих людей. Було проведено ряд тестів, включаючи полісомнографію, комплексний тест, який використовується для діагностики порушень сну, а також перевірку складу крові на вміст холестерину.

В результаті вченими було визначено, що люди, які становили саму зрілу когорту випробовуваних (старше 85 років), дуже акуратно дотримувалися строго регулярного режиму сну і неспання – інакше кажучи, вони вкладалися спати і прокидалися в один час практично кожен день. Також у них були зафіксовані більш високий рівень “хорошого” холестерину ЛПВЩ і більш низький рівень жирових компонентів тригліцеридів в крові. Фахівці пояснюють, що холестерин ЛПВЩ сприяє видаленню надлишків «поганого» холестерину ЛПНЩ, тим самим знижуючи ризик серцевих захворювань. Що стосується тригліцеридів, то даний тип жиру у великій кількості збільшує ризик атеросклерозу і серцевих захворювань.

Таким чином, отримані дані свідчать, що регулярний сон може знизити ризик серцевих захворювань – головного вбивці в усьому світі. Вчені вважають дану звичку вкрай важливою для підтримки здорового ліпідного профілю і продовження життя. Фахівці нагадують, що більшості дорослих необхідно від шести до дев’яти годин сну щоночі. Слід встановити регулярний графік відходу до сну, а також намагатися кожен день прокидатися в один і той же час, підкреслюють експерти.