Збалансований сніданок прийнято вважати одним з важливих критеріїв успішного дня. Він здатний зарядити бадьорістю, налаштувати на робочий лад і запустити правильну роботу системи травлення. Саме вона має великий вплив на настрій людини, а також загальний стан його здоров’я.

Не вся їжа підходить для ранку. Стопка млинців з м’ясом або бутерброд з ковбасою і беконом можуть наситити і порадувати людину на час. Але після такого типу сніданку може дуже швидко з’явитися відчуття млявості. Тому рекомендується вибирати на сніданок багаті поживними речовинами продукти з низьким вмістом цукру і насичених жирів.

Щоб залишатися бадьорим і добре себе почувати протягом дня, на сніданок краще їсти продукти, які здатні зменшувати запалення в організмі. В ідеалі перший прийом їжі повинен бути джерелом білка, містити багаті клітковиною і антиоксидантами фрукти, ягоди і овочі, а також насіння. На сніданок, наприклад, можна з’їсти яйця з авокадо і свіжою малиною або миску вівсяних пластівців з високим вмістом білка разом з чорницею і насінням льону, радить спортивний дієтолог, засновник Eleat Sports Nutrition Енджі Аш.

За словами експерта, коли в організмі виникає дисбаланс вільних радикалів і антиоксидантів, може з’явитися окислювальний стрес. Цей стан посилює запальні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, ішемічна хвороба серця і деякі неврологічні розлади, пише Eat This, Not That.

Дієтолог також розповіла, які продукти можуть збільшити ризик хронічного запалення. До них відносяться ультра-оброблена, Смажена їжа і їжа з високим вмістом цукру. А надперероблені продукти, наприклад, пончики, випічка, особливо впливають на організм.