Нове дослідження, опубліковане в Journal of the American Geriatrics Society, показує, що люди, які пережили рак, особливо в літньому віці, з більшою ймовірністю будуть відчувати прискорене функціональне зниження.

У період з 2006 по 2019 рік було обстежено 1,7 тис.чоловіків і жінок (у віці від 22 до 100 років). 359 з них повідомили, що хворіли на рак. Серед усіх учасників наявність раку в анамнезі було пов’язано з підвищенням в 1,42 рази ймовірності слабкого хвата.

Серед учасників старше 65 років ті, у кого в анамнезі був рак, мали в 1,61 рази більше шансів на повільну швидкість ходьби, і у них були більш низькі показники фізичної працездатності.

Крім того, у літніх людей з раком в анамнезі спостерігалося більш різке зниження сили захоплення і швидкості ходьби в порівнянні з літніми людьми, які не хворіли на рак.

«Результати нашого дослідження доповнюють докази того, що рак і його лікування можуть мати несприятливі ефекти на процеси, пов’язані зі старінням, піддаючи вижили ризику прискореного функціонального зниження», – зазначає старший автор доктор Ліза Галліккіо з Національного інституту раку США.