ГоловнаНовини Здоров'яВід чого найчастіше помирають діти?

Від чого найчастіше помирають діти?

дитинаЩорічно від недоїдання помирають понад 3,1 млн дітей, які не старше п’яти років. Такі дані опублікували вчені в журналі Lancet, зазначивши, що смертність від недоїдання становить 45% від загального числа летальних випадків.

Дослідження під керівництвом професора Роберта Блека велося з 2008 року. Фахівці аналізували якість харчування матерів і дітей, які проживають в країнах з низьким і середнім рівнями доходу. За їх оцінками, у 165 млн дітей спостерігається затримка росту, викликана поганим харчуванням. Ще 50 млн страждають від виснаження. Вчені дійшли висновку, що використання наукових методів дозволить врятувати життя 900 тисячам дітей. Два важливі чинники – харчування вагітної жінки і якісний раціон дитини від народження до двох років – надають важливий вплив на смертність і хронічні захворювання дорослої людини.

Дослідники навели переконливі розрахунки, які показали, що харчування має стати глобальним державним пріоритетом. Вирішення цієї проблеми дозволить державі подолати поріг бідності, адже за високої смертності та зниження продуктивності – такі дані підтверджує ООН – країни світу зазнають збитків більш 3,5 трлн доларів.