Ваш улюблений напій може перевантажити ваші артерії через вміст цукру.

Хоча згустки крові можуть утворюватися у відповідь на травму, не всі згустки крові виникають із добрими намірами. На жаль, те, що ви п’єте та їсте, може запускати процеси, що ведуть до гелеподібних грудок.

Згортання крові має вирішальне значення для запобігання надмірній кровотечі, але це запрошення не поширюється на всі згустки, пише Express.

Якщо гелеподібні згустки блокують ваші вени або артерії, згустки крові можуть спричинити небезпечні для життя проблеми, починаючи від серцевих нападів та закінчуючи інсультами. Що ще гірше, ваш улюблений напій може закласти основу для процесів, які можуть спричинити утворення цих небезпечних тромбів.

Чи поєднуєте ви свій газований напій з їжею або п’єте його просто для вгамування спраги. Ви повинні стежити за тим, скільки ви зрештою випиваєте.

Солодкі напої різного кольору є найлютішими винуватцями згортання крові. Причина, через яку такі напої, як кола і чай з льодом, такі шкідливі, полягає у вмісті в них «чистого цукру».

Вживання великої кількості солодкої їжі може збільшити кількість холестерину, що виробляється печінкою. Це один із способів, яким цукор може збільшити ризик атеросклерозу. Споживання цукру також викликає сильне запалення та окислювальний стрес – це необхідні інгредієнти для зміцнення стінок артерій та збільшення ризику їх розриву.

Постійний високий рівень цукру на крові також може порушувати роботу тромбоцитів. Тромбоцити – це компоненти крові, які допомагають їй згортатися.

Високий рівень цукру в крові може збільшити активацію та агрегацію тромбоцитів, що призводить до збільшення згортання.