Забудьте про дієти та фізичні вправи. Хороші відносини можуть бути настільки ж важливими для ризику серйозних проблем зі здоров’ям, таких як інсульт і рак.

Незалежно від того, чи є у вас чудовий, підтримуючий партнер чи найкращий друг, який завжди готовий вислухати, соціальні відносини відіграють ключову роль не тільки у вашому психічному, а й у фізичному здоров’ї. Насправді, нове дослідження показало, що погані стосунки можуть бути такими ж небезпечними для ризику захворювань, як діабет, інсульт та рак, як куріння, пише Daily Mail.

Коли ми говоримо про медицину способу життя, ми часто говоримо про п’ять із шести стовпів. Ми говоримо про фізичну активність, харчування, сон і стрес, а також про речовини, але часто забуваємо говорити про відносини.

У той час як усі ці речі мають вирішальне значення для розгляду, відносини можуть бути такими ж «важливими».

Дослідницька група виявила, що погані стосунки з партнерами, сім’єю, друзями та навіть колегами по роботі можуть бути такими ж шкідливими для здоров’я, як куріння, алкоголь та ожиріння.

Чим гірші ці відносини в 40-50 років, тим вищий ризик розвитку низки захворювань, включаючи діабет, високий кров’яний тиск, хвороби серця, інсульт, хронічну обструктивну хворобу легень (ХОЗЛ), астму, остеопороз, артрит, рак, депресію та занепокоєння, пізніше в житті.

«Вони виявили, що ті, хто має задовільні відносини, мають менший ризик захворіти на ці типи захворювань».