Дефіцит вітамінів є першопричиною багатьох захворювань, тому контроль рівня вітамінів повинен бути пріоритетом для здоров’я. Оскільки наш організм виробляє вітаміни з певних поживних речовин, збалансоване харчування може задовольнити широкий спектр потреб щодо здоров’я. Однак коли організм позбавляється деяких основних поживних речовин, його функції стають утрудненими.

Деякі недоліки можуть бути настільки руйнівними, що зір може бути остаточно втрачено.

Згідно з поясненнями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дефіцит вітаміну А сприяє сліпоті, роблячи рогівку дуже сухою, тим самим пошкоджуючи сітківку і рогівку. Дослідження показують, що низький рівень вітаміну А впливає не тільки на зір, але і є однією з причин дитячої смертності, передає Express.

Читайте також:  Жир на животі призводить до виникнення чотирьох типів раку

Роль вітаміну А щодо здоров’я очей добре відома. Оку необхідний ряд пігментів, щоб сітківка могла функціонувати і сприймати повний спектр світла.

Коли рівень вітаміну А падає занадто низько, виробництво цих пігментів припиняється, викликаючи курячу сліпоту. Але рогівка-це ще одна частина ока, яка в значній мірі залежить від вітаміну А.

Без достатньої кількості вітаміну А очі рано висихають, тому що вони не можуть виробляти достатньо вологи, щоб зберігати їх змазаними.

Вітамін А може бути отриманий з продуктів тваринного походження, тому дотримання збалансованої дієти істотно знизить ризик дефіциту. М’ясо, риба, птиця і молочні продукти – відмінні джерела вітаміну А.

Читайте також:  Зріст є фактором ризику низки проблем зі здоров'ям

Деякі рослинні продукти також містять цю поживну речовину, наприклад, фрукти і овочі, що містять бета-каротин. Ці овочі та фрукти зазвичай червоного, оранжевого і зеленого кольору і включають моркву, манго, абрикоси, помідори, горох і шпинат.