Взимку ризик дефіциту вітаміну D стає особливо відчутним.

Багато людей в холодну пору року скаржаться на втому, болі в спині, загальне погане самопочуття – симптоми, поява яких може пояснюватися нестачею вітаміну D. Даний мінерал є одним з найважливіших, що захищають людське тіло від пошкодження м’язів і кісток, що підтримують активну роботу імунної системи, передає Express.

Щоб уникнути дефіциту так званого «сонячного» вітаміну слід вживати в їжу певні продукти: наступні чотири є найбільш потужними для його заповнення.

Жирна риба. Не тільки сьомга, але також скумбрія, оселедець, сардини, є хорошим дієтичним джерелом вітаміну D. Вони також містять омега-3 жирні кислоти, які допомагають запобігати хворобам серця.

Читайте також:  Лікар назвав продукти для покращення роботи мозку

Яловича печінка. У ста грамах яловичої печінки міститься близько 48 МО вітаміну D.

Печінка тріски. Жир печінки тріски є не тільки потужним джерелом важливого вітаміну, він сприяє профілактиці болю в суглобах, а також серцево-судинних проблем.

Гриби. Вони займають перше місце в списку харчових постачальників вітаміну D не тваринного походження, оскільки від природи багаті речовиною D2. До того ж гриби нежирні і низькокалорійні.

Ознаки дефіциту вітаміну D: м’язова слабкість, тілесні болі, підвищена стомлюваність, перепади настрою і депресивні стани, безсоння, головні болі, схильність до сезонних інфекцій, часті застуди.

Найбільш ефективним способом визначити проблему є аналізи крові для визначення рівня вітаміну D.

Читайте також:  Перегляд телевізора може скоротити життя – лікар пояснив ризик для здоров'я