Фахівці Гарвардської медичної школи склали список найкорисніших каш, які слід подавати на сніданок. Ці крупи здатні захистити від тромбів і забезпечити здоров’я і довголіття.

Каша вважається одним з найпопулярніших страв, які прийнято подавати на сніданок. При цьому багато любителів цього продукту навіть не здогадуються про те, наскільки вони корисні. Гарвардські фахівці склали топ-3 кращих каш, які потрібно подавати вранці. Вони містять масу корисних речовин і мікроелементів.

Лідером рейтингу виявилася лляна каша, в якій міститься альфа-ліноленова кислота. Дане з’єднання прекрасно бореться з тромбами і запаленнями. Ця страва корисна для гіпертоніків, оскільки дозволяє стабілізувати кров’яний тиск. Насіння льону прекрасно поєднуються з різними фруктами, ягодами і свіжою м’ятою.

Далі йде гречана каша. У ній міститься рутин, який захищає від захворювань серця. Це підтверджують найрізноманітніші наукові дослідження. У гречці багато вітамінів, а також кальцію, клітковини, калію, цинку, фосфору, заліза, міді, магнію, фолієвої кислоти і цілого списку амінокислот. Цю крупу можна подавати як солоної, так і солодкої.

Замикає перелік знаменита вівсяна каша, яку обожнюють подавати на сніданок англійці. Гарвардські фахівці довели, що вівсянка є ідеальним продуктом для зниження рівня холестерину. Крім цього, в вівсі міститься велика кількість вітамінів групи B, магнію, кальцію і натрію. Подавати її можна як з фруктами і ягодами, так і з овочами або м’ясом.