Кашу часто вибирають для першого прийому їжі. Стало відомо, який продукт для сніданку може принести комплексний захист для організму.

Як повідомляє Medical News Today, мова йде про полбу. Це давня зернова культура, що є підвидом пшениці. Полба-джерело вуглеводів і харчових волокон, відзначають фахівці. Вона також багата залізом, магнієм, фосфором, цинком і ніацином (вітаміном B3). У чому ж користь каші з цієї крупи?

Зниження холестерину

Вживання продуктів, що містять розчинну клітковину, таких як полба, може знизити кількість “поганого” – ЛПНЩ – холестерину, який організм поглинає в кровотік. На це вказують недавні дослідження.

Читайте також:  Певні вуглеводи знижують ризик діабету 2 типу та хвороб серця

A дослідження 2015 року в Китаї показало, що більш високе споживання харчових волокон може збільшити рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), або “хорошого” холестерину.

Захист від гіпертонії

Вживання в їжу полби та інших цільних злаків може зменшити ризик гіпертонії (високого кров’яного тиску) через вміст харчових волокон в зернах. У 2005 році вчені встановили, що додавання клітковини знижує кров’яний тиск. Ця перевага була більше виявлена у дорослих старше 40 років і у молодих людей з високим кров’яним тиском.

Підтримка здоров’я серця

Американська асоціація серця (AHA) рекомендує отримувати достатню кількість харчових волокон, щоб знизити ризик серцевих захворювань та інсульту. Дослідження показало, що клітковина може знизити ризик як серцево-судинних захворювань, так і ішемічної хвороби серця.

Читайте також:  Гіпертонія: популярний напій, який може значно знизити тиск

Зниження ризику діабету

Багато досліджень показують, що вживання продуктів з високим вмістом клітковини, таких як полба, може знизити ризик розвитку діабету або допомогти людям з цим захворюванням впоратися з симптомами. Це відбувається через те, що клітковина уповільнює травлення і запобігає раптові скачки цукру в крові.

A наукова робота, проведена в 2013 році, показала, що вживання принаймні двох порцій цільного зерна в день може знизити ризик розвитку діабету 2 типу. Рафіновані зерна, такі як білий хліб і макарони, не забезпечують подібного захисту від хвороби.