Варто поставити це питання на просторах мережі, – і з’явиться величезна кількість рекомендацій. Обличчя радять вмивати тільки строго мінеральною або кип’яченою водою, або обходитися без води і використовувати лід. Але що насправді корисніше для шкіри?

Мінеральна вода. Така вода, як відомо, містить в собі корисні мінерали. Здавалося б, для поліпшення шкіри обличчя така вода – ідеальний вибір. Але лікар-дерматолог, косметолог Олена Ковтунова нагадує: верхній шар шкіри являє собою зроговілий епідерміс. Речовини, що містяться в мінеральній воді, крізь нього не проникнуть і якоїсь особливої користі у справі омолодження шкіри або її оздоровлення мінералка скоріше за все не принесе.

Водночас це м’яка вода, вона може підходити тим, у кого шкіра занадто чутлива, схильна до алергічних проявів. Також мінералка може трохи звужувати пори при жирній шкірі.

Газована вода. За словами фахівця, в зіставленні з водопровідною така вода буде м’якшою і чистішою. Але якщо ви чекаєте ефекту поліпшення від бульбашок газу у воді, то навряд чи дочекаєтеся. Як би хто-небудь не стверджував, що газована вода корисніше для поліпшення тонусу шкіри, – це не так, стверджує косметолог.

Лід. Протирання шкіри кубиками льоду може зробити її більш пружною і підтягнутою на вигляд. Крім того, така процедура може бути кориснішою за звичайне вмивання при наявності проблем з жирністю та висипаннями (особливо, якщо лід готується з води з додаванням трав з протизапальним ефектом). Але важливо пам’ятати: шкіра не завжди сприятливо реагує на лід – фактор гіперчутливості та індивідуальних особливостей присутній завжди.

Кип’ячена вода. Кип’ятіння пом’якшує воду, що може бути корисніше для шкіри, яка дратується і стягується з-за вмивання води з-під крана. Але в той же час кип’ятіння позбавляє воду мінералів, солей магнію і калію, які в ній присутні. Умивання кип’яченою водою може «відучити» шкіру від впливу цих речовин, а, значить, ризик можливих алергічних реакцій при зіткненні з ними різко зросте.

Косметолог зазначає, що найкорисніше вмиватися водою кімнатної температури. Водопровідна вода в цілому не є небезпечною для шкіри. Проблему стягнутості і сухості шкіри після вмивання допомагає вирішити відмова від регулярного використання глибоко очищувальних засобів, а також застосування міцелярної води і тоніків.